Nowy smartwatch od Huawei: sport, rozrywka i telefon w jednym

System operacyjny HarmonyOS, funkcja monitorowania zdrowia i aktywności fizycznej oraz rozmowy głosowe eSIM – to tylko ułamek zalet, którymi mogą pochwalić się flagowe smartwatche z serii Huawei Watch 3. Od 17 czerwca do 8 lipca trwa ich przedsprzedaż. Dlaczego warto zwrócić uwagę na nowości marki?

Urządzenia noszone na nadgarstku już od lat nie służą nam tylko do sprawdzania godziny. Za pomocą smartwatcha odczytamy powiadomienia na telefonie, zapiszemy swoje aktywności sportowe czy posłuchamy muzyki. Kolejne modele oferują użytkownikom coraz więcej użytecznych funkcji. Tak jest również w przypadku najnowszego Huawei Watch 3, dostępnego w przedsprzedażowej ofercie, z którą można zapoznać się już na oficjalnej stronie huawei.pl. Całodobowy monitoring pulsu, pomiar temperatury czy wykrywanie upadków - sprawdź co jeszcze oferują użytkownikom eleganckie smartwatche z serii.

Nowy system, nowe możliwości

Nie ma wątpliwości, że najnowsze smartwatche z serii Watch 3 to zegarki klasy premium. Pokryte wysokiej jakości szkłem dodatkowo wyposażone są w nanopowłokę, która uodparnia wyświetlacz na zarysowania oraz ślady odcisków palców. Do wykonania tarczy posłużył stop tytanu klasy lotniczej połączony z kryształami szafiru, będący gwarancją wysokiej jakości i trwałości. Wygodne i precyzyjne sterowanie opcjami menu jest możliwe dzięki ruchomej koronce.

Do tej pory smartwatche Huawei pracowały na uproszczonym oprogramowaniu. Nowa generacja przyniosła ze sobą spore zmiany. System HarmonyOS to dla użytkowników szansa na skorzystanie m.in. z nowego wyglądu interfejsu (menu oparte na motywie szachownicy), a także tworzenie interaktywnych tarcz (np. filmy poklatkowe). Warto zwrócić uwagę na dodatkowe udogodnienie: nowe oprogramowanie pozwala na instalację dodatkowych aplikacji już z poziomu smartwatcha, przy pomocy sklepu z aplikacjami AppGallery. A to otwiera możliwości tworzenia widżetów, dających możliwość sterowania smartfonowymi aplikacjami, z poziomu zegarka.

Komunikacja wniesiona na nowy poziom

Smartwatche z serii Watch 3 zostały wyposażone w możliwość obsługi eSIM, a tym samym łączność LTE. Oznacza to, że użytkownik może wykonywać oraz odbierać rozmowy, a także streamować muzykę (do podłączonych bezprzewodowych słuchawek). Warto także wspomnieć o praktycznej możliwości śledzenia informacji o taksówkach czy statusie lotu - a wszystko to na tarczy zegarka, bez wyjmowania smartfona z kieszeni.

Ważną funkcją jest tryb SOS, który w nagłych wypadkach pozwala na automatyczne połączenie z numerami alarmowymi. A to w połączeniu z możliwością wykrywania upadków znacząco podnosi poziom bezpieczeństwa na co dzień. W tym kontekście warto także wspomnieć o czasie pracy baterii. Producent zapewnia bowiem, że może ona działać (Huawei Watch 3 Pro) nawet do 3 tygodni na jednym ładowaniu w trybie ultra, 7 dni w trybie LTE oraz 5 dni w trybie smart (podczas korzystania z funkcji eSIM).

Zdrowie i aktywność fizyczna: nowy wymiar

Do tego, że smartwatche pomagają w uprawianiu sportu przywykła większość z nas, jednak Huawei wnosi to udogodnienie na nowy poziom. Seria Watch 3 umożliwia obsługę aż 100 trybów sportowych, w tym m.in. 19 profesjonalnych dyscyplin i 12 rodzajów aktywności na świeżym powietrzu. Rejestracja takich parametrów jak spalone kalorie, tętno oraz dostępne w pamięci gotowe programy treningowe przyda się zarówno sportowcom, jak i osobom pracującym nad zgubieniem kilku kilogramów.

Huawei Watch 3 i Watch 3 Pro pozwalają także na stały monitoring stanu zdrowia. Smartwatch mierzy temperaturę skóry na nadgarstku, dzięki czemu łatwo o wyłapanie pierwszych symptomów infekcji. Spód koperty wykonany z ceramicznego materiału oraz technologia TruSeen™ 4.5 umożliwiają precyzyjny pomiar pulsu oraz natlenienia krwi SpO2. Dodatkowo możliwe jest także zbieranie danych na temat poziomu stresu czy jakości snu.

 

Prezentacja partnera

materiały promocyjne

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy