Prosty sposób by zarabiać 17 proc. więcej!

Kiedyś wspominaliśmy, że osoby, które częściej uprawiają seks mogą cieszyć się większymi wypłatami. Okazuje się, że to nie jedyny sposób na wyższą pensję.

Badacze z Finlandii odkryli zależność między długością i częstotliwością treningów a wysokością miesięcznego wynagrodzenia. Okazuje się, że osoby, które ćwiczą przynajmniej sześć razy na miesiąc zarabiają nawet do 17 proc. więcej od ich leniwych kolegów.

Wynika to z tego, że jako osoby wysportowane jesteśmy efektywniejszymi pracownikami, a także uchodzimy za osoby aktywne i nie bojące się wyzwań.

Autorzy badania wskazują na jeszcze jeden czynnik - czynne uprawianie sportu sprawia, że także w pracy chcemy osiągać coraz lepsze wyniki, konkurować z naszymi współpracownikami.

Reklama

W efekcie takie podejście przekłada się na wyższe zarobki. To wszystko dzięki psychicznemu przygotowaniu, które zapewniły nam wyczerpujące i regularne treningi.

Do podobnych wniosków doszli także amerykańscy naukowcy. Z ich badań wynika, że trzy godziny w tygodniu spędzone na siłowni przekładają się na 9 proc. wzrost pensji.

Wynika z tego, że ruch to nie tylko zdrowie, ale i pieniądze. To kolejny powód, dla którego warto wziąć się za siebie i rozpocząć trening.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: trening | aktywność | siłownia | praca
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy