Reklama

Wspinaczka skałkowa. Drogi sport dla każdego mężczyzny?

Nie od dziś wiadomo, że sport to zdrowie. Panowie poszukujący dziedziny, w której będą mogli się sprawdzić, nie mają łatwego zadania. Ile kosztuje przygotowanie się do wspinaczki skałkowej? Skąd wziąć pieniądze na zakup niezbędnego sprzętu?

Współcześnie wspinaczka skałkowa jest dostępna dla każdego. Rozwojowi tej dyscypliny sprzyja m.in. powstawanie w centrach miast hal wspinaczkowych. To właśnie tam, pod czujnym okiem instruktora, można rozpocząć przygotowania do uprawiania tego sportu. Jeżeli myślisz o tym, by spróbować swoich sił we wspinaczce skałkowej, musisz wiedzieć, że potrzebne są nie tylko cierpliwość i dobre przygotowanie, lecz także pieniądze. Wspinanie się nie jest tanie, bo wymaga zakupu szeregu produktów. 

Skąd wziąć środki, by sfinansować swoje nowe hobby? Najlepiej sięgnąć po oszczędności. Jeżeli tych brakuje, można pokusić się o pożyczki gotówkowe. Kalkulator kredytowy przyda się do tego, by oszacować koszty i sprawdzić, które oferty wstępnie prezentują się najatrakcyjniej.

Reklama

Wspinaczka skałkowa – ile to kosztuje?

Wspinanie się na hali wspinaczkowej nie wymaga zakupu specjalnej odzieży – z powodzeniem wystarczy dres. Również sprzęt nie jest problemem, bo większość hal jest dobrze wyposażona. Ale po kilku miesiącach pracy z instruktorem konieczne będzie skompletowanie zarówno profesjonalnego stroju, jak i własnego sprzętu. Wówczas może się okazać, że kalkulator kredytowy jest niezbędny, by porównać oferty, podpisać umowę i spełniać swoje marzenia.

Koszty wyposażenia osoby uprawiającej zaawansowaną wspinaczkę skałkową nie są niskie. Potrzebna jest profesjonalna bielizna, odzież i sprzęt. Na ten składa się m.in.: uprząż, pas piersiowy i lina. Przyda się również solidny kask i rękawiczki wykonane z dobrego gatunku materiału. W zależności od tego, na odzież i sprzęt jakiej firmy się zdecydujesz, zapłacisz od 1200 zł wzwyż.

Pieniądze potrzebne są również na wyjazdy

Jeżeli uznasz, że wspinaczka jest tym, co chcesz robić, pieniądze – prędzej czy później – będą potrzebne również na wyjazdy, by wspinać się ze znajomymi. W zależności od obranego kierunku koszty mogą być spore. Ponownie przydadzą się oszczędności lub pożyczki gotówkowe – każda z tych form finansowania pozwala na spełnienie marzeń o wspinaniu się. 

Decydując się na wyjazd np. do Wieżycy czy Karpacza, nie możesz zapomnieć o ubezpieczeniu. To kolejny koszt, który trzeba ponieść w związku z uprawianiem sportu, zwłaszcza ekstremalnego. Zdecydowana większość ubezpieczycieli pobiera wyższe składki wówczas, gdy chodzi o uprawianie sportów podwyższonego ryzyka.

Nie wszystko od razu

Choć wspinaczka skałkowa jest sportem wymagającym sporych nakładów finansowych, to nie warto się zniechęcać. Jeżeli czujesz się dobrze w tej dziedzinie sportu, powinieneś pamiętać, że nie musisz od razu nabywać wszystkich niezbędnych akcesoriów. Zanim będziesz mógł umówić się na pierwszy wyjazd ze znajomymi, by wspinać się w terenie, upłynie wiele miesięcy. 

Zobacz, jakie formalności należy spełnić, by zaciągnąć pożyczki gotówkowe w Citi Handlowy 


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy