Reklama

Rozgrzewające koktajle na jesienne wieczory

Za oknami jesienne kolory i coraz niższe temperatury. Wieczorami coraz rzadziej mamy ochotę gdzieś wychodzić - chętniej zostajemy w cieple domowego zacisza. Na poprawę nastroju i przełamanie jesiennej rutyny marka Baron Otard proponuje wyjątkowe koktajle.

Owocowa rewolucja 


Zaskakujące zdarzenia kryją się za historią niewinnie wyglądającego koktajlu Revolution na bazie koniaku Baron Otard. W roku 1793, Baron Otard został aresztowany, a następnie skazany na śmierć za swoje poglądy na temat monarchii.

Wtedy też wydarzyła się najbardziej niezwykła historia w jego życiu - na dzień przed egzekucją, tłum mieszkańców wdarł się do więzienia i zdołał go uwolnić.

Koktajl Baron Otard Revolution nawiązuje do tego właśnie wydarzenia, dlatego też sposób jego przygotowania jest bardzo widowiskowy. Baron Otard XO Gold i marynowane maliny to idealna kombinacja na jesienne wieczory.

REVOLUTION *


Do przygotowania drinka Revolution potrzebne są:
- 2 kieliszki do koniaku
- 1 szklanka do whisky
- 40ml Baron Otard XO Gold Cognac
- Maliny
- Skórka pomarańczowa

Sposób przygotowania:
Do kieliszka wlej Baron Otard XO Gold Cognac. Kieliszek połóż na  szklance do whisky wypełnioną gorącą wodą, która ma za zadanie podnieść temperaturę koniaku. Do koniaku wrzuć maliny w celu ich zamarynowania. Następnie włóż skręconą skórkę pomarańczową i podpal całą miksturę. Weź drugi kieliszek do koniaku i kilka razy przelej płonący koktajl z jednego kieliszka do drugiego. Po podaniu należy najpierw skosztować maliny, a następnie koniaku.

* Przepis rekomendowany wyłącznie dla osób wprawionych w sztuce barmańskiej

Tradycja z odrobiną fantazji


Dla osób ceniących oryginalny smak koniaku, ale szukających nowych inspiracji polecamy szczególnie koktajl Baron Serve. Koktajl ten jest banalnie prosty do przygotowania, ale urzeka swoją prostotą i elegancją. Baron Otard XO Gold zyskuje swój wspaniały smak dzięki idealnie dobranym proporcjom składników z najlepszych zbiorów.

BARON SERVE


Do przygotowania tego koktajlu potrzebne są:

- Kieliszek do koniaku
- 35ml Baron Otard XO Gold Cognac
- Dla ozdoby - spiralnie skręcona skórka pomarańczowa

Reklama


Sposób przygotowania:
Odmierz odpowiednią ilość koniaku i dodaj skórkę cytryny. Pamiętaj, żeby serwować koniak w temperaturze pokojowej, pozostawia wtedy na podniebieniu nutę kwiatowo-korzenną połączoną z delikatnym posmakiem miodu oraz tytoniu. Dodatek w postaci skórki pomarańczowej jeszcze bardziej podkreśla smak tego wyjątkowego koniaku.

Klasyka w nowej odsłonie


Amatorom miksologii może spodobać się drink French Harvard. Przepis został zainspirowany klasycznym koktajlem "Harvard" z Savoy Cocktail Book z roku 1932. Został on unowocześniony dodatkiem koniaku Baron Otard, przez co zyskał swój wyjątkowy smak.

FRENCH HARVARD


Do przygotowania tego koktajlu potrzebne są:
- Schłodzony kieliszek koktajlowy
- 40ml Baron Otard VSOP Cognac
- 20ml czerwonego wermutu Noilly Prat ®
- 3 krople pomarańczowej Angostury

Sposób przygotowania:
Wymieszaj wszystkie składniki w shakerze razem
z kostkami lodu i przelej przez sitko do schłodzonej szklanki. Dodaj wisienkę (wcześniej zamarynowaną w BARON OTARD VSOP Cognac wymieszanym z czerwonym wermutem Noilly Prat®). I gotowe!
Daj się ponieść fantazji - wypróbuj oryginalnych koktajli na bazie doskonałego francuskiego koniku Baron Otard, które rozgrzeją i dodadzą szczypty elegancji nawet najchłodniejszym, jesiennym wieczorom.

DOSSIER:


Baron Otard VS (Very Special) - to delikatna mieszanka winogron z najlepszych obszarów upraw, charakteryzująca się minimum 2,5-letnim starzeniem. Ma delikatny i zrównoważony smak, z wyczuwalnym aromatem kwiatu winogron.

Baron Otard VSOP (Very Superior Old Pale) - to najpopularniejszy z rodziny koniaków z minimum 4,5 - letnim okresem starzenia, charakteryzuje się złocistą barwą. W subtelnej nucie smakowej, najintensywniej wyczuwalny jest kwiecisty bukiet, wzbogacony aromatem wanilii, korzeni i tytoniu.

Baron Otard XO (Extra Old) - to grupa najwytworniejszych trunków, których okres starzenia nie może być krótszy niż 6,5 lat. Cechuje je złożony, doskonale owocowy smak z wyczuwalną kwiatową nutą.

Baron Otard 1795 Extra - zestawiony z rzadkich, starych eaux-de-vie, które dojrzewały w piwnicach "Paradis" w Château de Cognac. Znana jest jego niezwykła długość i subtelność aromatyczna. Oczarowuje nas swym, bogatym bukietem suszonych owoców i wyprawionej skóry z lekką nutą banana. Ma charakterystyczny tylko dla prawdziwie starych koniaków, złoto - rubinowy kolor.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama