Reklama

Kolor, który mówi za ciebie

Czerwony - kolor życia, piękna, miłości, namiętności, szczęścia. Nie bez przyczyny kiedy chcemy komuś wyznać miłość, wybieramy prezent właśnie w tym kolorze. I wręczamy go przy lampce czerwonego wina.

Barwa czerwona w różnych kulturach ma wiele znaczeń symbolicznych, ale przecież właśnie kobiety wierzą najbardziej w znaki. I uwielbiają rozpatrywać "co on miał na myśli". Jeśli chcesz przekazać jej wiadomość, na przykład z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet, przygotowaliśmy kilka pomysłów, które sprawią, że wraz z prezentem twoja wybranka dostanie też pewną informację...

Jeśli zdecydujesz się na prezent od jubilera, pamiętaj, że nie wystarczy po prostu wybrać pierścionka, kolczyków czy nawet kolii z czerwonym kamieniem. Każdy z nich "mówi" co innego. Rubin jest symbolem siły witalnej i walki, ale zarazem oczywiście wielkiej namiętności, miłości, młodości i życia. Co ważne, odpowiada też za trwałość uczuć, stąd polecany jest przyszłym małżonkom, aby ochronić ich związek przed zdradą.

Reklama

Granat ma znacznie bardziej intensywną barwę. Kobieta, która go otrzyma nie powinna narzekać na brak energii, pewności siebie, namiętności. Kamień ma wpłynąć również na rozwój jej intuicji, twórczości, oraz... fantazji erotycznej. Koral ochroni swoją właścicielkę, uspokoi ją i przywróci harmonię. Co ważne - pobudzi uczucie miłości. Jeśli więc czujesz, że wasze uczucie zaczyna wygasać, rozniecić na nowo może je właśnie ten kamień.

Otulona czerwienią

Kobiety chętnie zakładają czerwone sukienki lub bieliznę, kiedy chcą się poczuć wyjątkowo i seksownie. W Chinach panny młode występują właśnie w sukniach tego koloru. Czerwone komplety bielizny symbolizują szczęście (stąd ten przesąd studniówkowy).

Takie prezenty kobiety odczytują bezbłędnie: jeśli dostanie od ciebie suknię, będzie przekonana o stałości twoich zamiarów wobec niej, jeśli bieliznę - sprowadzi się to do planów spędzenia wspólnej nocy. Jeśli nie chcesz, aby twój prezent nabrał któregoś z wymienionych znaczeń, wybierz mniej zobowiązujący czerwony drobiazg, np. torebkę, apaszkę czy rękawiczki.

Kobiety uwielbiają kwiaty - nie ulega wątpliwości. Ale podarowanie jednej czerwonej róży mogą odbierać jako brak inwencji. Przemyśl więc, czy nie lepiej zdecydować się na ich wielki bukiet, albo wybrać zupełnie inny gatunek. Bo jeśli podarujesz jej czerwonego tulipana, będzie on deklaracją miłości. Gerberą zapewnisz, że zrobisz wszystko, by ocalić waszą miłość.

Rozpieść zmysły

Kwiaty przydadzą się też na ozdobę. Dodadzą uroku stolikowi czy łóżku, w którym możesz zaserwować ucztę dla zmysłów. Spośród czerwonych owoców i warzyw na pewno wielką moc podgrzewania uczuć mają najsłynniejsze w tej dziedzinie truskawki, pomidory zwane "jabłkami miłości" (sprawdź przepisy na pyszne spaghetti i koniecznie dopraw je papryczką chilli), owoce granatu, w których moc od wieków kojarzona jest z miłością i płodnością (świetne do sałatek!), działające jak afrodyzjak surowe czerwone mięso (np. w postaci lekkiego carpaccio).

Nie należy zapominać też o znakomitym dodatku do każdej uczty - czerwonym winie. Ciekawym pomysłem na prezent jest butelka czerwonego Carlo Rossi z limitowanej edycji z okazji Dnia Kobiet właśnie - w sukience. Inspiracją do stworzenia eleganckiej sukni w kolorze głębokiej czerwieni była szczęśliwa, tańcząca kobieta, która delektuje się życiem. Ponieważ nie można jej kupić, a jedynie zdobyć w konkursach prasowych oraz organizowanych podczas imprezy Carlo Rossi w warszawskiej Fabryce Trzciny w dniu 19 marca, obdarowana nią kobieta na pewno doceni twoje wysiłki.

Pamiętaj, że kobiety można zdobyć za pomocą wszystkich zmysłów. I w stymulacji wszystkich na pewno pomoże kolor czerwony. Możesz pieścić jej skórę truskawkowym lub kasztanowym olejkiem do masażu. Dolać do kąpieli aromatycznych płynów zabarwiających wodę na czerwono, dosypać do wody płatki róży. Zapalić kadzidełka cynamonowe lub z czerwonego sandałowca. A nastrój wywołać czerwonymi świeczkami lub zasłaniając lampę zwiewną chustą w tym kolorze. Teraz już na pewno nie pozostawisz żadnych wątpliwości co do swoich intencji.

I cenna rada na koniec: ona też przy pomocy soczystej czerwieni pokaże ci czy podobają jej się twoje zabiegi. Jeśli będzie mieć czerwone usta albo paznokcie, możesz być pewien, że zmierzacie myślami w tę samą stronę...

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wino | miłość | prezent | kolor

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy