Microsoft zaopatrzył producentów

Microsoft wysłał do producentów nowe wersje narzędzi deweloperskich niezbędnych w procesie przygotowywania gier na nadchodzącą konsolę Xbox 360. Nowy sprzęt nie jest jeszcze ostateczną wersją nowej platformy do gier giganta z Redmond, lecz jego specyfikacja techniczna jest bardzo bliska następcy Xboxa.

Producenci gier na Xboxa 360 już nie muszą pracować na maszynach Apple PowerMac G5, które to były m.in. wykorzystane do prezentacji możliwości powstającej konsoli na majowych targach E3.

Jeśli wierzyć zapowiedziom Microsoftu, według których Xbox 360 pojawi się na rynku w czwartym kwartale 2005 roku, to deweloperom - a przynajmniej tym, którzy przygotowują gry na premierę konsoli - pozostało niewiele czasu na ukończenie swych dzieł.

Podczas minionych targów E3 Microsoft zebrał sporo słów krytyki pod adresem swoich narzędzi deweloperskich, gdyż oszacowano, że ich poziom zaawansowania umożliwił zaprezentowanie jedynie 25-30% możliwości nadchodzącej konsoli. Konkurencyjna firma Sony - pomimo tego, że premiera jej konsoli PlayStation 3 zapowiadana jest dopiero na przyszły rok - wypadła na targach Electronic Entertainemnt Expo pod tym względem o wiele lepiej.

Reklama

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy