Następny Xbox już w planach

Chris Lewis, główny przedstawiciel działu gier w korporacji Microsoft, ujawnił, że jego firma rozpoczęła przygotowania swojej kolejnej platformy, która pojawi się na rynku, gdy tylko wyczerpią się moce Xboxa 360.

Nowa generacja konsoli nawet jeszcze się na dobre nie rozpoczęła, a wielcy producenci już tworzą nowe urządzenia, które mają posłużyć do elektronicznej rozrywki.

W wywiadzie udzielonym brytyjskiemu serwisowi Kikizo Lewis zdradził, iż specjaliści giganta z Redmond zaczęli już prace nad koncepcją następcy dostępnej od roku platformy Xbox 360.

"Nie możesz spocząć na laurach w tym biznesie - konsument Ci tego nie odpuści, deweloperzy z pewnością nam tego nie darują. Więc to się dzieje już teraz" - oświadczył Lewis, zapewniając, iż nie ma w tym nic dziwnego, podobne akcje podejmują bowiem też inne dywizje i oddziały korporacji.

Informacja o tym, że Microsoft pracuje już nad kolejną platformą Xbox nie jest zaskakująca, jeśli wziąć pod uwagę fakt, iż w odróżnieniu od konkurentów sprzęt nowej generacji od tej firmy jest już dostępny na rynku.

Lewis poprosił też dziennikarzy nalegających na ujawnienie części z nowych planów o "chwilę na złapanie oddechu". Pierwsze wieści zostaną podane w przyszłości.

Warto dodać, iż przedstawiciele Sony już przynajmniej dwukrotnie wspominali o pracach nad PlayStation 4. Na początku sierpnia Phil Harrison, omawiając tematy związane z odtwarzaczem Blu-ray w PS3 na łamach Wired Magazine, stwierdził: "Będę zdziwiony, jeśli PS4 będzie posiadać napędy na przenośne nośniki danych". Kaz Hirai natomiast w rozmowie z CNET pod koniec sierpnia zapewnił, że nie spodziewa się premiery PlayStation 4 przed upływem 10 lat od rynkowego debiutu PS3 w listopadzie bieżącego roku.

Władze Nintendo zaś do tej pory nie podały żadnych informacji o tworzeniu kolejnych po Wii i DS konsoli do gier.

Reklama

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy