Podróż dookoła świata

Francuska miłość czy rosyjska ruletka. Szaloną grę hazardową wymyślili rosyjscy oficerowie, a miłość francuską? Czy na pewno Francuzi? Zabaw się w językową podróż dookoła świata.

Amerykański sen

Czyli coś, co zdarza się tylko nielicznym. Spektakularna kariera, która zaczyna się od przysłowiowego pucybuta, a kończy milionami dolarów na koncie. Każdy, komu się uda, zawdzięcza sukces na pewno szczęściu, ale... też własnej pracy.

Czeski błąd

Błąd polegający na przestawieniu kolejności znaków w tekście, czyli po prostu literówka. Błędy takie są mało zauważalne dla korektora, a czasem mogą śmieszyć albo obrażać. Pochodzenie tego określenia niektórzy językoznawcy tłumaczą faktem, że wiele słów w języku czeskim przypomina słowa z języka polskiego, w których ktoś poprzestawiał litery.

Reklama

Rosyjska ruletka

Gra hazardowa wymyślona przez carskich oficerów. Polega na przykładaniu lufy rewolweru do własnej głowy i naciskaniu spustu broni po wcześniejszym zakręceniu obrotowym magazynkiem. Wykonuje się to na zmianę z przeciwnikiem, dopóki... jeden z zawodników nie przegra. Prawdopodobieństwo przeżycia przy jednym naboju w bębenku i każdorazowym zakręceniu wynosi ponad 80 proc. To całkiem sporo...

System argentyński

System, w którym jakaś liczba osób wpłaca na rzecz zawiązanej przez siebie grupy określoną sumę pieniędzy i staje się tym samym uczestnikiem systemu. Część kwoty otrzymuje organizator, pozostałe pieniądze przekazuje się członkom jako pożyczkę. Członkowie systemu, którzy otrzymują pieniądze na końcu, sami je sobie sfinansują, dlatego system ten to inteligentna pułapka.

Szwajcarski zegarek

Symbol precyzji i dokładności. Szwajcaria kojarzy się z bogactwem i dobrą jakością, tak też postrzegane (zwykle słusznie) są produkty tam wytwarzane.

Szwedzki stół

Sposób podawania potraw najczęściej stosowany na bankietach i przyjęciach oficjalnych, ale też na weselach i wczasach. To suto zastawiony stół, przy którym obowiązuje samoobsługa. Goście sami częstują się podanymi potrawami. Gospodarze mają obowiązek położyć na stole talerzyki i sztućce i dbać o porządek. Zwykle na szwedzkim stole podaje się zakąski, przystawki i tak zwany "zimny bufet".

Tureckie kazanie

Coś całkiem niezrozumiałego. Siedzieć jak na tureckim kazaniu, czyli nic nie rozumieć z tego, czego się słucha.

Zniknąć po angielsku

Czy to domena Anglików? Przy ich powściągliwym charakterze to bardzo prawdopodobne. Zniknąć po angielsku to oddalić się bez pożegnania z przyjęcia lub z towarzyskiego spotkania. Zwykle jest to nie do końca dyplomatyczny unik, kiedy nie ma się ochoty na zdawkowe pożegnania, kurtuazyjną wymianę podziękowań za przybycie i nudną (według znikającego) konwersację.

A na koniec coś ostrzejszego...

Brazylijska depilacja

Depilacja brazylijska jest to całkowite wydepilowanie miejsc intymnych za pomocą wosku cukrowego. Metoda jest bardzo popularna m. in. właśnie w Brazylii.

Francuska miłość

Czyli seks oralny. Partnerzy do seksualnego zaspokojenia siebie wzajemnie używają ust.

Hiszpańska mucha

Afrodyzjak. Popularny środek stosowany do zwiększania potencji i zapobiegania oziębłości uczuć. Zawiera kantarydynę i olejki eteryczne, od dawna stosowane jako środki pobudzające. Często występuje w postaci kropli.

Masaż tajski

Wykonuje się go na sucho, nie używając żadnych olejków. Ciało osoby masowanej uciska się palcami rąk, łokciami, kolanami oraz stopami. Masaż wzmacnia odporność organizmu oraz skutecznie odpręża i relaksuje. Masaż wykonywany przez partnerkę na przykład... stopami jest doskonałym elementem gry wstępnej.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: oficerowie | ruletka | masaż | rosyjska | miłość
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy