PS3 grywalna na tegorocznym TGS?

Prezes korporacji Sony Computer Entertainment zasugerował, że być może przed światową premierą nowej konsoli będzie ją można jeszcze przetestować.

Podczas odbywającej się w ubiegłym tygodniu w Japonii konferencji PlayStation Meeting Ken Kutaragi powiedział: "Mamy nadzieję, że wykorzystamy Tokyo Game Show jako szansę dla wszystkich na sprawdzenie, o co tak na prawdę chodzi z następną generacją rozrywki". Krótko rzecz ujmując - możliwe, że Ci, którzy odwiedzą tegoroczne targi w Tokio, zagrają w pierwsze gry na PS3.

Kutaragi ujawnił również, że obecny zestaw do produkcji gier na PlayStation 3 zwany jest Cytology. Sprzęt ten korzysta z procesora 2.4 GHz i 512 MB pamięci. Jego wielkość jest porównywalna do zwykłego komputera klasy PC, jednak Sony zamierza przygotować też mniejszy zestaw w grudniu, który będzie zwany PS3 Reference Tool. Takie cacko będzie posiadać procesor 3.2 GHz - podobnie jak sama platforma PlayStation 3.

Do tej pory dla producentów na całym świecie powędrowało jedynie 450 zestawów deweloperskich. Jak twierdzi Kutaragi, nie jest to jednak spowodowane brakiem zapotrzebowania, bo firma dostaje codziennie masę zamówień od deweloperów. Sony po prostu nie wyrabia z wywiązaniem się z oczekiwań twórców gier.

Firma zamierza wydać kolejne 200 zestawów w sierpniu i następne 300 we wrześniu. Jednak dopiero we wrześniu ruszy produkcja dev-kitów na większą skalę - wówczas to miesięcznie produkowanych będzie po trzy tysiące sztuk.

Reklama
INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy