5 najlepszych porad dotyczących zakupu iPhone'a 14

Premia nowego iPhone'a 14 jest już coraz bliżej. Oznacza to, że czas dowiedzieć się, jakie mocne strony nowego urządzenia od Apple oraz jakie niespodzianki przygotował amerykański producent. Czy nowy iPhone będzie największym zaskoczeniem w świecie technologii tego roku?

1. Aparat mocną stroną nowego iPhone'a

W ostatnich latach wielu producentów smartfonów koncentruje się na aparacie. W jednym modelu może znaleźć się nawet 5 obiektywów, które razem mają dać możliwość wykonywania zdjęć w każdych warunkach. W przypadku nowego modelu iPhone 14 wywołać zdziwienie ma aparat 48 Mpx. Nie jest jednak pewne, czy taki parametr będzie dedykowany dla każdej wersji, czy też może dla modelu iPhone 14 Pro Max. Wartość ta jest znacznie wyższa niż w przypadku starszych modeli, które posiadały 12 Mpx. Obiektyw ultraszerokokątny może być tym, co zdecyduje o sukcesie nowego iPhone'a. 

2. Zwróć uwagę na nowy ekran

Nowy iPhone 14 nie będzie małym modelem. Producent zapowiada, że najmniejszą przekątną w ekranie będzie 6,1 cala. Największa wielkość według prognoz to 6,7 cala. Nie trudno więc zauważyć, że wszystkie modele będą dość spore. Skąd taka decyzja? Jak zauważono, konsumenci chętniej wybierają większe modele. Niewielkie rozmiary przestają interesować klientów. Kolejnym atutem nowych modeli będzie obecność ekranu z częstotliwością 120 Hz. Nie jest jednak pewne, czy każda z zapowiadanych wersji będzie miała taki parametr. 

3. iPhone 14 - która wersja będzie najlepsza?

Apple już od wielu lat oferuje kilka wersji poszczególnych modeli telefonu. W przypadku iPhone 14 klienci będą mogli się zapoznać z wersją iPhone 14, iPhone 14 Max, iPhone 14 Pro, a także iPhone 14 Pro Max. Te cztery wersje będą się między sobą różnić specyfikacją oraz ceną. Telefonem, który ma być największym zaskoczeniem, jest model iPhone 14 Pro Max. Budzić wrażenie ma nie tylko jego matryca o przekątnej 6,7 cala, ale też funkcja Always-On-Display. Dodatkowo użytkownicy znajdą w tym urządzeniu iOS 16. Kolejną zaletą może się okazać 6 GB bądź 8 GB RAM-u, które mają pojawić się razem z procesorem  A16 Bionic.

4. Czy warto zamienić starego iPhone'a na model iPhone 14?

To, czy kupić premierowego iPhone'a 14 jest pytaniem, na które warto sobie odpowiedzieć. Nowy iPhone 14 to niewątpliwie jeden z modeli, które będą robić wrażenie swoim wyglądem oraz funkcjonalnością. Szacuje się, że żaden z wariantów 14 generacji iPhone'a nie dostanie mniejszego RAM-u niż 6 GB. Dodatkowo spekuluje się na temat powrotu czytnika linii papilarnych, którego zabrakło w ostatnich premierach Apple. Osoby, które jeszcze nie podjęły decyzji o zakupie iPhone 13, mogą teraz poczekać na wrześniową sprzedaż iPhone 14 i zdecydować się właśnie na niego. Nowszy model będzie miał kilka ciekawszych rozwiązań niż poprzednicy.

5. Cena jako czynnik ostateczny

Cena nowego iPhone'a będzie różniła się w zależności od modelu. Podstawowa wersja tego urządzenia to iPhone 14, a jego cena jest szacowana na kwotę identyczną, jak w modelu iPhone 13 w momencie premiery. Jeśli zaś chodzi o pozostałe modele, to będą one droższe. Prognozy mówią, że pozostałe modele będą droższe o około 200-900 złotych w porównaniu do poprzedników z roku 2021. Tak więc za podstawową wersję iPhone'a 14 konsument będzie musiał zapłacić około 4 500 złotych, natomiast koszt wersji iPhone 14 Pro Max ma wynieść ponad 6 000 złotych.

Artykuł sponsorowany

 


materiały promocyjne
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy