Windows 11 - aktualizacja, na którą czekaliśmy

Masz zainstalowany system Windows 10? A może szukasz nowego oprogramowania dla zakupionego właśnie sprzętu? Sprawdź, jak prezentuje się najnowsze wersja systemu Windows 11 i odkryj nowy wymiar pracy z najnowocześniejszym oprogramowaniem na rynku.

Windows 11 - nowa jakość oprogramowania

Najnowsza wersja systemu Windows zadebiutowała 5 października 2021 roku. Dzisiaj już bez najmniejszych wątpliwości można potwierdzić, że zmiana ta to znacznie więcej niż typowa aktualizacja funkcji systemu. Wielu specjalistów zgadza się, że Windows 11 to absolutnie najlepszy OS wyprowadzony na rynek przez Microsoft. Jest to rzeczywiście zaktualizowana wersja popularnego oprogramowania systemowego Windows 10, natomiast aktualizacja bardzo znacząca. Nie można jej z pewnością postrzegać jako liftingowego ulepszenie poprzedniej wersji. Zmieniło się bowiem naprawdę sporo:

  • odświeżono wygląd Windowsa, 
  • wprowadzono wiele nowych funkcji, 
  • sprawdzone dotychczas funkcje zyskały wiele ulepszeń.

Klucze aktywacyjne, licencję oraz cenę Windows 11 sprawdzisz tutaj: https://soft360.pl/201-windows-11


Nowa estetyka

Po zainstalowaniu uaktualnienia z pewnością zaskoczy cię nowy wygląd samego systemu operacyjnego.  Praca z systemem Windows 11 będzie nie tylko wygodna, ale i przyjemna dla oka. Co się zmieniło?

  • Przeprojektowano menu start.
  • Odświeżono eksplorator plików. 
  • Zaprojektowano łatwiejszy dostęp do najważniejszy funkcji oraz zasobów systemowych. 

Licencja na Windows 11 pozwoli ci uruchomić system sprzyjający optymalizacji miejsca pracy na pulpicie. Tym razem pasek zadań pojawi się na środku. Organizacja samego paska także będzie zdecydowanie bardziej przejrzysta. Inaczej od teraz wyglądać będzie także zarządzanie oknami. Jeśli jednak wolisz poprzedni układ, nie ma problemu. Autorzy aktualizacji pozostawili ci możliwość dostosowania Windowsa tak, aby wyglądał analogicznie do 10 pod względem estetyki. Plusem jest także możliwość wyboru ciemnego widoku. To cenne rozwiązanie szczególnie dla tych osób, które przy komputerze spędzają naprawdę sporo czasu, a chcą chronić swój wzrok. 

Windows 11 i jego funkcjonalne atuty

Windows 11 z pewnością  nowocześnie wygląda, ale przede wszystkim jest bardzo sprawny. Nie bez znaczenia jest tutaj z pewnością fakt, że Microsoft opracował Windows 11 wspólnie z firmą Intel. Między innymi dzięki temu wykorzystany w 11 został potencjał hybrydowej architektury procesorów o nazwie big.litle.

Minimalne wymagania sprzętowe dla Windows 11 Zanim zdecydujesz się na zakup klucza aktywacyjnego dla Windows 11, upewnij się, czy komputer sobie z nim poradzi. Jeśli nie spełnia minimalnych wymagań sprzętowych, lepiej być może zostać przy Windows 10. Dla Windows 11 potrzebny jest do najmniej:

  • 2 rdzeniowy procesor 1 GHz z 64-bitową architekturą,
  • 4 GB pamięci RAM,
  • 64 GB na twardym dysku,
  • wbudowanie Trusted Platform Module 2.0,
  • odblokowany SecureBoot w BIOSie,
  • grafika wspierana DirectX 12 i WDDM 2.0.,
  • wyświetlacz High Definition (720p) o przekątnej powyżej 9 cali, 8 bitów na kanał koloru.

Czy mogę uaktualnić komputer, jeśli nie mam komputera opartego o najnowsze rozwiązanie Intela? Tak, ponieważ Microsoft zapewnia pełną aktualizację dla procesorów Intel Core 8 i nowszych. Windows 11 będzie także sprawnie działał na komputerach z AMD Ryzen 2000. W tym przypadku plan wprowadzania uaktualnienia nie powinien rodzić większych problemów. Trzeba natomiast pamiętać, że musisz mieć przy instalacji nie tylko stałe połączenie z internetem, lecz także musisz zalogować się do konta Microsoft. Rozwiązanie to gwarantuje, że wszystko pliki przechowywane w OneDrive będą dostępne także w nowym systemu. 

Jeśli chodzi o aktualizacje i ulepszenia, to zauważysz je z pewnością w programach:

  • Media Player,
  • Microsoft Teams (aplikacja ta została w systemie zainstalowana na stałe, co jest pomocne przy pracy zdalnej),
  • Zdjęcia.

Nowe funkcje zyskały: Kalkulator, Poczta i Kalendarz, Wycinanie.  

Najwyższa wydajność i nie tylko

Z pewnością nie bez znaczenia dla bezpieczeństwa użytkowników jest także aktualizacja bazy wirusów Windows Defender. Usługa Update pozwala z kolei na aktualizacje zabezpieczeń oraz sprawne unowocześnianie posiadanych już aplikacji. W oczach użytkowników zyskuje także przeglądarka Microsoft Edge. Nowoczesne oprogramowanie przekłada się także na jakość zabawy, znaczenie mają choćby DirectX 12 Ultimate, DirectStorage czy Auto HDR. 

Pobranie za pośrednictwem usługi Windows Update Windows 11 możesz kupić w wersji:

W wersji profesjonalnej dodano szyfrowanie urządzenia funkcji BitLocker oraz ochronę przed wyciekami (Information Protection).

Użytkownicy Windows 10 mogą pobrać 11 za darmo w formie aktualizacji systemu. Przed aktualizacją warto jednak sprawdzić, czy parametry posiadanego komputera pozwolą na sprawne działanie nowego systemu. Dobrze jest więc zerknąć raz jeszcze na wymagania sprzętowe i upewnić się, że komputer stacjonarny, laptop czy urządzenie hybrydowe spełnia wszystkie te wymogi. 

.
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy