Dobry laptop dla każdego!

Komputery są z nami na każdym kroku. Coraz częściej sięgamy po rozwiązania nowoczesne, lekkie i przenośne. Dzięki laptopom możemy pracować, czy też grać w praktycznie każdych warunkach. Nic nie stoi na przeszkodzie by je zabrać ze sobą, np. na wakacje, czy też w długą podróż. Ich możliwości są na tyle duże, że w wielu przypadkach nie ustępują komputerom stacjonarnym. Obecnie zakup dobrego laptopa nie jest dużym wydatkiem, a dzięki systemom ratalnym dostępnym u niektórych sprzedawców, możemy go praktycznie nie odczuć. Pozostaje tylko zdecydować się na odpowiedni model i nabyć go w odpowiednim czasie. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się nim na co dzień, zarówno zażywając na nim rozrywki jak i pracując do upadłego.

Dobrze zaopatrzony sklep z elektroniką

Ilość potencjalnych modeli laptopów jest naprawdę olbrzymia. Aby się o tym przekonać, wystarczy wizyta w dobrze zaopatrzonym sklepie z elektroniką. Może to być sklep stacjonarny w dużym centrum handlowym, ale dobrą opcją może się też okazać wirtualna wyprawa do internetowego sklepu z laptopami. Możemy tam często trafić na różnego rodzaju obniżki, czy też promocje, zwłaszcza jeśli wejdziemy na zakupy do naprawdę dużego gracza z tej branży. Na pewno dobry laptop bez kłopotu znajdziemy w sklepie RTV Euro AGD. Obecnie w ich ofercie jest dostępnych prawie osiemset komputerów tego typu, co naprawdę gwarantuje nam zakup sprzętu na odpowiednim poziomie. Oczywiście kluczową może być tutaj cena wybranego modelu oraz jego funkcje. Czego innego będzie szukał zapalony gracz komputerowy, coś innego może wpaść w oko studentce politologii, a innych rozwiązań będzie pragnął biznesmen z branży deweloperskiej. Na pytanie: jak wybrać laptop dla kobiety, czy też: czego szuka w laptopie mężczyzna, odpowiedź może być tylko jedna - sprzętu, na którym można polegać w każdej sytuacji. Gwarancję zakupu takiego właśnie laptopa mamy, korzystając z oferty wyżej wymienionego sklepu.

Zwracajmy uwagę na specyfikację techniczną

Istotne w przypadku wyboru konkretnego laptopa, będą jego parametry techniczne. W przypadku procesorów warto obecnie się decydować na urządzenia z procesorami Intel Core i5 lub i7. Sprawdzą się one wówczas zarówno jako komputery, na których będzie można spokojnie pracować, czy też grać. Można nadal nabyć urządzenia z procesorami Intel Core i3, ale są one polecane raczej tym osobom, które np. nie chcą na nich grać w najnowsze tytuły gier, itp. Ważną jest także wielkość przekątnej monitora i tutaj absolutnym minimum, które umożliwia przyzwoite oglądanie filmów, wydarzeń sportowych, itp., są laptopy o przekątnej piętnaście i sześć dziesiątych cala. Graczom dedykowane są laptopy z przekątną siedemnaście i trzy dziesiąte cala. Jeśli idzie zaś o ilość pamięci RAM to standardem staje się obecnie osiem gigabajtów, a w przypadku laptopów, które mają obsługiwać najnowsze produkcje typu "Cyberpunk 2077" warto pomyśleć o modelach z szesnastoma gigabajtami pamięci RAM. To samo może się tyczyć modeli używanych do pracy przez profesjonalnych grafików, czy też architektów i in. W przypadku dysków twardych szukajmy laptopów z dyskami SSD o pojemności 256 gigabajtów. Taki laptop powinien także sobie bez kłopotu poradzić z rozrywką z wyższej półki.

Korzystne raty - frontem do klienta

Jeśli laptop jest dla nas nieco za duży możemy sięgnąć po inne rozwiązania, takie jak: netbooki, notebooki, czy też ultrabooki. Ale te propozycje niekoniecznie zadowolą tych z nas, którzy szukają czegoś bardziej komfortowego. Laptop daje warunki i możliwości, których na pewno nie uzyskamy,  nabywając wyżej wymienione urządzenia. Dobry laptop na stronie RTV Euro AGD będzie nas kosztował około dwóch tysięcy złotych. Oczywiście znajdziemy tam także o wiele droższe, bardziej wydajne rozwiązania za kilka tysięcy złotych, które także warto rozważyć. Sklep oferuje bardzo korzystną opcję "raty zero procent", co oznacza, że nabywamy komputer na raty i nie płacimy z tego tytułu żadnych odsetek. Czasem można też trafić na promocje obejmujące także i laptopy, w ramach których przez pierwsze pół roku w ogóle nie musimy płacić za sprzęt, bo spłata jest prolongowana. To może być dobre rozwiązanie dla tych z nas, którzy mają już inne raty na koncie i chcą się uporać z ich spłatą wcześniej. Warto więc korzystać z takich nowoczesnych rozwiązań sprzedażowych, bo ułatwiają nam one codzienne życie.

Szczegóły i szczególiki

Dobrze jest także pamiętać, że laptop o przekątnej powyżej piętnastu cali, może ważyć nawet około czterech kilogramów. Lżejsze modele mogą ważyć półtora kilograma. Dobrze jest więc się przyjrzeć i temu gabarytowi, gdyż w przypadku codziennego wożenia sprzętu tu czy tam, może to mieć znaczenie. W przypadku graczy kluczową rzeczą, na którą trzeba będzie zwrócić na pewno uwagę, będzie dobrej jakości karta graficzna. Takich kruczków jest więcej, więc przed ostatecznym zakupem sprzętu należy dokładnie określić swoje oczekiwania wobec laptopa i takiej maszyny szukać w sklepie.

 

 

materiały promocyjne
Dowiedz się więcej na temat: komputer | praca | Laptop | rtv | elektronika
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy