Kasy fiskalne Novitus i ich nowoczesne rozwiązania sprzedażowe

W przeszłości kasy fiskalne nie zawsze i nie w każdym przypadku kojarzyły się z innowacyjnymi rozwiązaniami oraz zaawansowaną funkcjonalnością. Jednak w ostatnich latach polska branża technologii sprzedaży na każdym kroku udowadnia, że wspomniane urządzenia mogą zapewnić nie tylko zgodne z przepisami rejestrowanie obrotu, ale także przyjazną, szybką i wygodną obsługę klientów. A najlepszym tego przykładem są nowoczesne kasy fiskalne Novitus, czyli modele dostarczane na rynek przez polskiego producenta rozwiązań dla handlu i usług.

Kasa fiskalna - do czego służy takie urządzenie?

Na wstępie warto jeszcze przypomnieć, czym w ogóle są kasy fiskalne. Na co dzień kojarzymy takie urządzenia z zakupami dokonywanymi w sklepach czy lokalach gastronomicznych, jak również z korzystaniem z usług w salonach fryzjerskich, warsztatach samochodowych, gabinetach lekarskich lub kancelariach adwokackich. Kasy fiskalne służą tam do rejestrowania sprzedaży (zapisywania danych dotyczących transakcji, w tym informacji na temat należnych podatków) oraz do wystawiania i wydawania paragonów. To jednak tylko ogólna, bardzo opisowa definicja takich technologii sprzedaży. A, jak wiadomo, diabeł tkwi w szczegółach... Te z kolei pokazują, że funkcjonalność współczesnych kas fiskalnych może być znacznie bardziej rozbudowana. Co więcej, dotyczy to zarówno urządzeń z najwyższymi parametrami, jak i podstawowych modeli.

Warty podkreślenia jest również podział na kasy fiskalne offline’owe (starego typu) i online’owe (nowego typu), który funkcjonuje od 2019 roku. To dwa rodzaje urządzeń rejestrujących, jakie obecnie są dostępne na polskim rynku technologii sprzedaży. W większości przypadków znacznie nowocześniejsze są oczywiście kasy fiskalne online, czyli modele nowszego typu. Zapewniają one dodatkowo m.in. transmitowanie wymaganych informacji do Centralnego Repozytorium Kas, przechowywanie firmowych danych w pamięci chronionej oraz ustandaryzowaną współpracę z terminalem płatniczym. W przyszłości takie modele mają również zaoferować wystawianie i wysyłanie e-paragonów (dokumentów w formie elektronicznej).

Innowacyjne technologie sprzedaży od Novitus

Technologie sprzedaży marki Novitus w ostatnich latach cieszą się szczególnym uznaniem przedsiębiorców. Dotyczy to również urządzeń najczęściej wykorzystywanych przez podatników, czyli kas fiskalnych. Co ciekawe, tak duże zainteresowanie modelami polskiego producenta to nie tylko zasługa wieloletniego doświadczenia, niezawodności i dobrego stosunku ceny do oferowanej funkcjonalności. W dzisiejszych czasach kasy fiskalne Novitus, a w szczególności urządzenia typu online, są także synonimem nowoczesności w technologiach sprzedaży.

Dobrym przykładem innowacyjnych rozwiązań tej marki są 2 modele z wyższej półki: Next Online oraz One Online. Obydwie kasy fiskalne Novitus wyróżniają się przede wszystkim zastosowaniem kolorowego panelu dotykowego, wydajnych podzespołów i systemu operacyjnego Android. Dzięki temu obsługa wspomnianych urządzeń rejestrujących przypomina codzienne korzystanie ze smartfona lub tabletu. Ponadto, kasy One Online i Next Online umożliwiają przedsiębiorcy zaprogramowanie dowolnej liczby pozycji towarowych (bazy PLU), szybkie wystawianie różnych dokumentów sprzedażowych, wybór opcjonalnych modułów komunikacyjnych (GSM, Bluetooth, Wi-Fi) oraz indywidualne skonfigurowanie wyglądu panelu użytkownika, m.in. w zakresie funkcji wyświetlanych na ekranie dotykowym.

Nowoczesnym rozwiązaniem od Novitus jest również oprogramowanie NoviCloud. Mowa bowiem o aplikacji chmurowej dla firm, z której mogą skorzystać użytkownicy kas rejestrujących One Online oraz Next Online. A samo w sobie oprogramowanie NoviCloud pozwala m.in. na zdalne zarządzanie urządzeniami fiskalnymi, nadzorowanie stanów magazynowych, kontrolowanie rozliczeń z kontrahentami czy bezpieczne archiwizowanie danych przedsiębiorstwa. I co najważniejsze, konkretne możliwości tego rozwiązania informatycznego da się w kompleksowy sposób dostosować do potrzeb działalności gospodarczej. Poszczególne funkcjonalności NoviCloud mają bowiem formę modułów rozszerzeń i to przedsiębiorca decyduje, które elementy aplikacji chmurowej będą mu potrzebne przy prowadzeniu firmy. Ponadto, nowatorskie oprogramowanie Novitus można obsługiwać z poziomu różnych urządzeń, które zapewniają dostęp do przeglądarki internetowej, np. za pomocą laptopa, tabletu lub smartfona.

Polecamy też szczegółowe informacje o nowoczesnych technologiach sprzedaży polskiej marki: kasy fiskalne Novitus w sklepie PCKF.pl

Funkcjonalne i wygodne w obsłudze są nawet podstawowe modele

Nie można zapominać o tym, że nie wszystkie działalności gospodarcze wymagają wdrożenia najbardziej zaawansowanych technicznie kas fiskalnych. W niektórych przedsiębiorstwach, np. w mniejszych firmach usługowych, zazwyczaj w pełni wystarczające okazują się podstawowe modele urządzeń rejestrujących. W przypadku kas fiskalnych Novitus można jednak liczyć na to, że również takie rozwiązania będą funkcjonalne, solidnie wykonane i przyjazne w obsłudze.

Pod tym względem wyróżnia się m.in. model Nano Online, który jest jednym z nowszych przedstawicieli popularnej rodziny urządzeń Nano (dotychczas kasy rejestrujące z tej linii sprzedały się w setkach tysięcy egzemplarzy!). Oferuje on np. zaprogramowanie 20 000 pozycji towarowych, zdefiniowanie trybu szybkiej sprzedaży, długie działanie na zasilaniu akumulatorowym oraz prostą wymianę rolki papieru termicznego. Ponadto, kasa fiskalna Novitus Nano Online cechuje się małą wagą, kompaktowymi gabarytami i wytrzymałą, szczelną konstrukcją. Dzięki temu stanowi świetną propozycję zarówno dla niewielkich placówek handlowych oraz usługowych, jak i dla działalności mobilnych.

Novitus to nie tylko kasy fiskalne

Kasy fiskalne to jedynie część oferty polskiego producenta technologii dla handlu i usług. Novitus dostarcza również na rynek drukarki rejestrujące z wysokimi parametrami technicznymi (do małych, średnich i dużych systemów sprzedaży), wydajne terminale komputerowe POS (komputery typu all-in-one, przeznaczone m.in. do pracy na stanowiskach obsługi klientów) oraz wyspecjalizowane oprogramowanie dla biznesu, np. programy wdrażane w lokalach gastronomicznych i hotelach (SOGA i SOHO).

Ponadto, nowoczesne rozwiązania tej marki są kompatybilne z wieloma urządzeniami peryferyjnymi, które wykorzystuje się w placówkach handlowych i usługowych, jak również w działalnościach mobilnych. Przykładowo: kasy fiskalne Novitus, w tym wspomniane wcześniej modele Nano Online, Next Online i One Online, mogą bezpośrednio współpracować z różnymi terminalami płatniczymi, czytnikami kodów kreskowych, komputerami, wagami elektronicznymi, szufladami kasowymi i drukarkami zamówień (tzw. bonówkami). Innymi słowy, doskonale sprawdzają się nawet w rozbudowanych, wieloelementowych systemach dla firm.

materiały promocyjne

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy