Monitoring IP w 2019 roku

Liczne wzrosty i spadki, innowacyjne produkty, rozwój technologii – wszystko to miało miejsce w ubiegłym roku w branży monitoringu IP. Co w takim razie czeka nas w najbliższych miesiącach?

Liczne wzrosty i spadki, innowacyjne produkty, rozwój technologii – wszystko to miało miejsce w ubiegłym roku w branży monitoringu IP. Co w takim razie czeka nas w najbliższych miesiącach?

marka BCS

Ostatnie lata charakteryzowały się dużym rozwojem branży monitoringu IP. W 2018 roku, mimo malejących cen, w firmie NSS udało się osiągnąć wzrost sprzedaży. Dużym sukcesem okazało się również m.in. wyjście na rynki zagraniczne - oprócz Polski, marka BCS jest już obecna w Czechach, na Litwie, a także na Cyprze.

Firma weszła pozytywnie także w 2019 rok, w którym pomimo sytuacji geopolitycznej na świecie oraz jej wpływu na rynek europejski, kurs dolara, euro, można odkryć więcej nowych możliwości niż zagrożeń. Tanie rozwiązania pomagają zdobyć rynkowi CCTV nowych klientów, jak również za sprawą ciągłego ulepszania i unowocześniania produktów, wzmocnić zainteresowanie wyedukowanych już odbiorców.

Dużą szansą branży mogą okazać się również coraz większe inwestycje miast, organizacji publicznych oraz firm telekomunikacyjnych w rozwój produktów i poszukiwanie nowych nisz na rynku. Monitoring wizyjny miast, bezpieczeństwo imprez masowych, nadzór w transporcie, inteligentne parkingi i oświetlenie uliczne, a nawet autonomiczny system do zarządzania odpadami - to obszary napędzane przez rozwój nowoczesnych technologii. Wpływa to na ciągłe inwestowanie w oprogramowanie BCS Manager, dostarczane z urządzeniami BCS. Tego rodzaju system, który pozwala na większą automatyzację jest jednym z panujących obecnie trendów.

Mocno prawdopodobny jest wzrost udziału w rynku systemów automatyki domowej. Według analityków systemy alarmowe i automatyki domowej będą się wzajemnie przenikały i uzupełniały. Dzięki temu jednemu rozwiązaniu możliwe będzie dostarczenie klientom systemu CCTV, SSWiN, wideodomofonu oraz automatyki. Zastosowanie rozwiązań bezprzewodowych pozwoli na upowszechnienie standardu systemów alarmowych w mieszkaniach, a więc wśród klientów indywidualnych, którzy stanowią największą potencjalną bazę nowych nabywców.

Ciągły rozwój produktów

Ważnym krokiem dla firmy NSS, a także samych odbiorców jest wprowadzenie nowej wersji autorskiej aplikacji BCS Manager, która pomoże integratorom, agencjom ochrony oraz instalatorom w łączeniu wielu producentów. Aplikacja BCS Manager to rozwiązanie dedykowana do obsługi głównie urządzeń marki BCS, jednak nie tylko.

Zarówno małe instalacje składające się z kilku kamer, jak i duże - powyżej kilkuset kanałów, będzie można obsłużyć BCS Managerem. Ilość wyświetlanych w systemie kamer, jest uzależniona od mocy komputera, na którym zainstalowana jest aplikacja. Użytkownik może wyświetlić jednocześnie nawet kilkanaście ekranów podglądu z dowolnym podziałem.

Aplikacja wykorzystuje drugi strumień niższej rozdzielczości w podglądzie wielu kanałów a dopiero po zbliżeniu lub wyświetleniu jednego okna ukazuje pełną rozdzielczość kanału. Jeżeli podłączamy urządzenia BCS nie mamy ograniczenia ilości dodawanych kanałów czy też ilości dodanych urządzeń, natomiast jeżeli chcemy dodać urządzenie innych producentów potrzebujemy odpowiedniej licencji.

Licencje aplikacji BCS Manager są związane również z dodatkowymi funkcjami, które aplikacja oferuje. Wśród nich możemy znaleźć m.in. obsługę kamer rozpoznających tablice rejestracyjne, moduł porównywania pojazdów, czy też komponent wspomagający reklamacje w systemach WMS.

Odtwarzanie nagrań odbywa się z dedykowanych rejestratorów a w samej aplikacji można włączyć funkcję szybkiego odtwarzania, która nagrywa w ustawionym przedziale czasowym wyświetlane przez użytkownika strumienie. Wykorzystanie tego rodzaju technologii, pozwala bardzo szybko sprawdzić z poziomu podglądu co działo się na obiekcie kilka minut wcześniej.

Funkcjonalne korzyści dla użytkowników

Przydatną funkcjonalnością aplikacji jest również możliwość tworzenia sekwencji podglądu, oraz zadań uruchamianych w dowolnym momencie przez użytkownika. Sekwencje widoków i zadania pozwolą skonfigurować aplikacje tak, aby po uruchomieniu włączyła tylko te kanały, które chce oglądać dany operator.

Z kolei nadzorowanie alarmów z podłączonych urządzeń, pozwala tworzyć scenariusze reakcji na konkretne zdarzenia, wywoływanie podglądu z dowolnych kamer systemu, aktywację wyjść przekaźnikowych w innych urządzeniach a to wszystko może działać zgodnie z ustawionym harmonogramem. Aplikacja może być sterowana klawiaturą sieciową BCS-P-KN i jest dostępna zarówno w wersji x32 i x64 na systemy operacyjne Windows 10 / Linux / MacOS.

Kolejnym etapem rozwoju aplikacji będzie integracja z systemami wideodomofnowymi, automatyki i SSWiN. Dzięki naszej aplikacji możliwe będzie dostarczenie klientom darmowego narzędzia do integracji kilku systemów zabezpieczeń: CCTV, SSWiN, wideodomofonu oraz automatyki.

Artykuł Sponsorowany

materiały promocyjne

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy