Wideo już tylko w wersji mobile. Co powinien mieć smartfon do oglądania i tworzenia filmów?

Nie tylko coraz częściej filmy oglądamy na telefonach komórkowych, ale również coraz częściej sami tworzymy treści wideo. Jak wynika z globalnego raportu „Digital in 2020”, 81 proc. badanych Polaków w wieku od 16. do 64. roku życia ma pobrane na telefon i aktywnie korzysta z aplikacji służących rozrywce i zawierających treści wideo. Jak rysuje się nasza przyszłość pod kątem konsumpcji treści i co musi mieć sprzęt, który mógłby zaspokoić te nasze potrzeby?

Tradycyjny telewizor odchodzi do lamusa, wystarczy zajrzeć do mieszkań młodych, którzy teraz zyskują niezależność finansową od rodziców. Jeśli w ogóle się w nich znajduje, to służy przede wszystkim oglądaniu treści z platform streamingowych. Chętnie jednak przedstawiciele młodego pokolenia zastępują telewizor urządzeniami mobilnymi - są poręczne i przenośne, a do tego oferują świetną jakość i wysoką prędkość przesyłania danych. Agencja mediowa Zenith zapowiada, że już w przyszłym roku konsumpcja treści wideo w internecie osiągnie średnio 70 minut dziennie, czyli będziemy oglądać o 40 proc. więcej niż przed dwoma laty.

Co oglądają Polacy?

Jak wynika z danych przeprowadzonych przez IQS na zlecenie Google, najchętniej oglądamy treści publikowane w serwisie YouTube. Na wyniki serwisu pozytywnie wpłynęła także panująca pandemia koronawirusa - analizy przeprowadzone przez Get Gero jednoznacznie wskazują, że liczba wyświetleń treści publikowanych przez polskich youtuberów wzrosła o 30 proc., a łączny czas oglądania wydłużył się o niemal 17 proc. Warto przytoczyć tu jeszcze jedne dane na temat tej platformy. Z analizy grupy Oberlo wynika, że każdego dnia oglądamy ponad 5 mld filmików opublikowanych na YouTube, a 70 proc. wizyt pochodzi z urządzeń mobilnych i tabletów. Chętnie zaglądamy również na TikToka. Aplikacja, z której korzystają przede wszystkim młodsi użytkownicy internetu, w zeszłym kwartale została pobrana aż 315 mln razy. Łącznie ściągnęło ją 2 mld osób! Każdy, kto korzysta z Tik Toka wie, że platforma opiera się na przesyłanych przez użytkowników krótkich filmach - znów więc mamy do czynienia z rewolucją w sferze wideo.

Znaczny wzrost popularności TikToka to kolejny dowód na to, że to właśnie wideo stanowi przyszłość naszej aktywności w sieci. By uchwycić wyjątkowe chwile, musimy dysponować odpowiednim sprzętem, który zapewni stabilność, ale też odda dynamikę obrazu. Ważne jest również, byśmy mogli szybko przejść w tryb kręcenia - w końcu najlepsze ujęcia i pomysły rodzą się niespodziewanie. Jak wybrać odpowiedni telefon do kręcenia wideo? Szukając telefonu, który dobrze sprawdzi się na tym polu, warto wziąć pod uwagę sprzęt OPPO z serii Reno3.

Telefon w kamerze

Sprzęt, który nadal nazywamy telefonem, dawno już przestał służyć jedynie do dzwonienia, a patrząc na urządzenia z serii OPPO Reno3 - na którą składają się smartfony Reno3 i Reno3 Pro -  śmiało można stwierdzić, że komunikacja głosowa jest już tylko dodatkiem do zaawansowanego aparatu i jeszcze bardziej innowacyjnej kamery. Sprzęt gwarantuje doskonałą jakość i rozdzielczość. Dzięki ultrastabilnemu wideo 2.0 nakręcimy wyraźny film nawet z okna jadącego autobusu, a technologia elektronicznej (w Reno3 Pro łaczonej z optyczną) stabilizacji obrazu wykryje i usunie kierunek i amplitudę drgań. Sprzęt zapewni nam odpowiednią stabilność nawet w dynamicznej sytuacji. Z kolei 5-krotny zoom hybrydowy i 20-krotny - cyfrowy pozwolą nam nakręcić doskonałej jakości film z dużej odległości - na przykład na stadionie piłkarskim czy na festiwalu muzycznym. Takie urządzenie musiało zostać wyposażone w ultraszeroki kąt (119,9°). Duży, wręcz panoramiczny obraz pozwoli nam utrwalić piękne "okoliczności przyrody".

Smartfon Reno3 Pro stanowi również doskonały sprzęt do portretowania bliskich. W trakcie kręcenia filmu w tle w inteligentny sposób zostaje wygenerowany efekt rozmycia, który pozwoli nam skupić uwagę na bohaterach obrazu. Dodatkowo można ustawić automatyczny tryb upiększający stosowany dotąd głównie w aparatach do robienia selfie - teraz lepszą wersję siebie i swoich przyjaciół ujrzymy na każdym ujęciu.

Proste narzędzie, które pokochają youtuberzy. Oraz twoja ciocia

Sprzęt OPPO z serii Reno3 (podobnie jak wszystkie smartfony OPPO) działa wykorzystując  autorską nakładkę systemową opartą na Androidzie - ColorOS. Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów wspomnianej nakładki jest preinstalowany edytor treści wideo Soloop. Jest to narzędzie, które pozwala nam w prosty sposób realizować łatwe filmy ledwie kilkoma kliknięciami. Narzędzie inteligentnie dobiera też najciekawsze klipy, dodaje podkład muzyczny i montuje treść w rytm melodii. Oferuje także mnóstwo motywów, wzorów i filtrów, a na koniec pozwala jednym kliknięciem opublikować filmik w aplikacjach takich jak YouTube czy TikTok.

 

.
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy