Całe piękno Księżyca uchwycone przez sondę LRO na 60. rocznicę NASA

Amerykańska Agencja Kosmiczna z okazji swojej 60. rocznicy powstania, opublikowała piękne obrazy Srebrnego Globu wykonane przez sondę Lunar Reconnaissance Orbiter.

Astronomowie przygotowali piękną wizualizację stworzoną z rzeczywistych obrazów Srebrnego Globu wykonanych w ostatnich latach przez sondę LRO z odległości zaledwie 50 kilometrów od jego powierzchni. Chociaż pierwszą jej wersję mogliśmy zobaczyć w lipcu tego roku, to teraz NASA zdecydowała się opublikować ją w oszałamiającej jakości 4K.

Ideą projektu było uchwycenie na wizualizacji wyjątkowego nastroju kompozycji Claude\'a Debussy\'ego w słynnym utworze Clair de Lune (Światło Księżyca), który powstał w 1905 roku.

W odróżnieniu od innych części Suity Bergama, Clair de Lune jest spokojny, kontemplacyjny i lekko melancholijny. Sprawia, że możemy poczuć się, jakbyśmy wybrali się na samotny spacer przez oświetlony Księżycem ogród.

Reklama

Obejrzyjcie i posłuchajcie działa przygotowanego przez specjalistów z Kennedy Space Center i National Symphony Orchestra na 60. rocznicę powstania NASA, która miała miejsce 27 lipca.

Źródło: GeekWeek.pl/NASA / Fot. NASA

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy