Elon Musk, super inteligentny kosmiczny geniusz, pomylił Marsa z Księżycem

Szef SpaceX znowu wygłupił się na Twitterze. Napisał, że jego zespół przyspiesza prace nad testami Starhoppera i budową statku StarShip, który pozwoli ludziom odbyć podroż na Marsa. W kolejnym wpisie już go ostro poniosło.

Jedna z największych i najbardziej znanych postaci przemysłu kosmicznego oraz świata technologii zamieściła na serwisie społecznościowym grafikę, na której pojawił się napis „Zajmijmy Marsa” („Occupy Mars”), a obok niego krwisty Księżyc. Oczywiście miliarderowi chodziło o Marsa, ale w swojej fascynacji podbojem kosmosu, zwyczajnie pomylił on zdjęcie Czerwonej Planety ze Srebrnym Globem w charakterystycznym całkowitym zaćmieniu.

Jego fani natychmiast wytknęli mu ten żałosny błąd, wklejając oryginalne zdjęcie identycznego Księżyca w trakcie całkowitego zaćmienia z 2018 roku. Musk nie usunął grafiki ze swojego profilu, ale w pewnym sensie poprawił swój błąd, zamieszczając wymowne emoji i dodając, „że Księżyc też” („Moon too”), ale najwyraźniej nie było to dla niego najważniejsze. Kluczową sprawą jest teraz dla niego i SpaceX test prototypu statku Starship i pierwszy lot Falcona Heavy z misją dla rządu USA.

Reklama

Musk lubi takie nocne akcje na Twitterze. Wielokrotnie w ten sposób trollował swoich fanów i wiernych obserwatorów. Najpewniej umieścił zdjęcie Księżyca z premedytacją, by w grafice zawrzeć stosowny przekaz. Najpierw zajmijmy Srebrny Glob, a później wybierzmy się na Czerwoną Planetę. Nie bez znaczenia dla niego jest też niespodziewany test silnika BE-7 od firmy Blue Origin, której właścicielem jest sam szef Amazonu. Jest on jego rywalem, a wieści o tym, że firma znajduje się coraz bliżej wysłania misji na Księżyc, może być dla Muska mocnym ciosem, gdyż jego misja na Marsa wciąż się odkłada.

 Źródło: GeekWeek.pl/Elon Musk/Twiiter / Fot. Elon Musk/Twiiter

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy