Kosmonauci rozegrali na orbicie mecz otwarcia Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2018

Pozostało nam jeszcze 11 dni do rozpoczęcia Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2018 w Rosji, ale 400 kilometrów ponad naszymi głowami, na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, kosmonauci już rozegrali mecz otwarcia.

14 czerwca o godzinie 18:00 czasu polskiego reprezentacja Federacji Rosyjskiej rozegra mecz z Arabią Saudyjską na Stadionie Łużniki w Moskwie.

Niestety, na orbicie obecnie nie przebywa żaden astronauta z tego kraju, ale nie przeszkodziło to Olegowi Artiemjewowi i Antonowi Szkaplerowowi rozegrać mecz, którego przebieg możecie zobaczyć na poniższym materiale filmowym, udostępnionym w sieci przez agencję Roskosmos.

Kosmonauci bawili się oryginalną i oficjalną piłką Telstar 18 stworzoną przez Adidasa specjalnie na Mundial 2018 w Rosji. Piłka przybyła jakiś czas temu na pokład Międzynarodowej Stacji Kosmicznej wraz z zapasami dostarczonymi przez japoński statek kosmiczny.

Reklama

Mecz był też pożegnaniem Antona Szkaplerowa z ISS, za kilka godzin wróci on na Ziemię po ponad 5 miesiącach przebywania na orbicie.

Źródło: GeekWeek.pl/Roskosmos/YouTube / Fot. Roskosmos

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy