Obejrzyjcie oficjalny, spektakularny film SpaceX z lotu prototypu Starship [FILM]

Firma Elona Muska właśnie opublikowała w sieci materiał filmowy, na którym możemy zobaczyć ze spektakularnych ujęć ostatni lot prototypu statku Starship o oznaczeniu SN8. Obejrzyjcie do końca.

Chociaż lot SN8 odbył się już ponad 2 tygodnie temu, dopiero teraz firma SpaceX zdecydowała się opublikować na swoim oficjalnym kanale na serwisie YouTube film z przebiegu tego przedsięwzięcia. Pomimo faktu, że pojazd eksplodował podczas manewru podejścia do lądowania i przestał istnieć, praktycznie cały lot przebiegł niemal idealnie.

Według oficjalnego komunikatu firmy, tuż przed lądowaniem wystąpiły problemy z jednym z silników Raptor. Zbyt mała jego moc sprawiła, że pojazd nie zdołał wyhamować przed powierzchnią i eksplodował. Inżynierowie już zajęli się tym problemem i możemy być pewni, że podobna usterka nie wystąpi w przypadku lotu kolejnego prototypu, czyli SN9.

Reklama

Na opublikowanym filmie możemy zobaczyć, w świetnych detalach, kolejne etapy lotu SN8. Ujęcia pochodzą z wielu kamer rozmieszczonych po całym ośrodku w Boca Chica. Dzięki nim inżynierowie mogli bezustannie śledzić pojazd w locie, a później pozyskać cenne dane na potrzeby budowy i testów kolejnych prototypów.

Wczoraj informowaliśmy Was o zainstalowaniu już na stanowisku startowym nowego prototypu o oznaczeniu SN9. W najbliższych dniach inżynierowie ze SpaceX przeprowadzą jego testy kriogeniczne, które mają na celu sprawdzenie szczelności zbiorników, a później odbędą się już testy silników Raptor. Lot SN9 może odbyć się w pierwszych dniach 2021 roku, ale fani SpaceX mają nadzieję i mocno trzymają kciuki za to, by stało się to w Sylwestra i było elementem powitania Nowego Roku.

Źródło: GeekWeek.pl/SpaceX / For. SpaceX

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy