Reklama

10-metrowy OLED Mitsubishi

Podczas gdy w Europie obserwujemy zmagania LG oraz Samsunga z wypuszczeniem na rynek tak wyczekiwanych OLED-ów, w Japonii Mitsubishi po prostu montuje 10-metrowego OLED-a na lotnisku.

Ogromny ekran wykonany w najnowszej technologii pojawił się właśnie na lotnisku Narita w Tokio. Ekran robi wrażenie - nie tylko rozmiar ma tu znaczenie. Również fakt, że oferuje on 160 stopni widzenia ekranu. Osoby siedzące w pierwszych rzędach mają więc wrażenie, że obraz je otacza. Całkowity rozmiar ekranu to 9,6 m szerokości oraz 1,9 m wysokości. Prezentowane są na nim informacje lotniskowe, reklamy oraz odprężające obrazy natury.

Można sądzić, że efekt zakrzywienia obrazu Mitsubishi otrzymało dzięki elastyczności ekranu. Niestety, ale tak nie jest. Ten ogromny ekran to tak naprawdę 2 000 małych ekraników organicznych, każdy o rozmiarach 96 x 96 mm. Niestety, nie można powiedzieć więc, że Mitsubishi przegoniło LG oraz Samsunga. Łączenie mniejszych ekranów to żadna sztuka, a wykorzystując tak niewielkie kafelki można otrzymać właściwie każdy kształt ostatecznego ekranu. Czekamy więc dalej na giętkie i ogromne OLED-y.

Reklama

Marcin Honkisz

http://gadzetomania.pl

Gadżetomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Mitsubishi | OLED

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama