200-calowy telewizor Porsche

Biuro designerskie Porsche jakby znudziło się projektowaniem samochodów. Portfolio produktów marki ciągle powiększa się o różne kosztowne gadżety. W tym miesiącu do oficjalnej sprzedaży trafił telewizor.

Aby rozwiać wszelkie wątpliwości, na wstępie podam cenę - ponad 800 000 dol. Co otrzyma w zamian klient? Jeden z największych dostępnych na rynku wyświetlaczy LCD. Przekątna to 201 cali - ponad 5 m. Ekran chowany jest w całości pod powierzchnią montażu. Rozłożenie do stanu gotowości trwa tylko 15 sekund. Oczywiście urządzenie jest całkowicie wodoodporne. Obawiam się jednak, że może mieć problemy z prawidłowym działaniem w naszym klimacie - producent gwarantuje poprawne funkcjonowanie w zakresie -10 do +40 st. C.

Czy parametry techniczne C SEED są równie snobistyczne, co design? LED-owy panel oferuje obraz o rozdzielczości tylko full HD, ale za to reszta specyfikacji powala na kolana. Jasność to 5000 nitów, częstotliwość odświeżania ustalono na 100 000 Hz. 14-bitowa głębia kolorów pozwala na otrzymanie aż 4,4 bilionów odcieni. Rozmiar pojedynczego piksela to niestety aż 6,67 mm, ale przy tych rozmiarach nie powinno mieć to wielkiego znaczenia.

Na uwagę zasługuje też wbudowany zestaw audio. Składa się z 15 głośników. W zestawie są 3 subwoofery o mocy 700 W każdy. Średni całkowity pobór mocy przez urządzenie to 5,7 kW.

Reklama

Marcin Honkisz

http://gadzetomania.pl

Gadżetomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: telewizor | Porsche
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy