Arabska platforma My HD ma 100 tys. abonentów

Płatna, satelitarna platforma My HD ma ponad 100 000 abonentów w świecie arabskim i jest gotowy do następnego rosnącego popytu na treści w wysokiej rozdzielczości (HDTV ) - to informacja podana przez prezesa Cliffa Nelsona podczas wystawy CABSAT 2014 w Dubaju. Platforma My HD korzysta z satelitów Badr 5 i 6 na pozycji 26°E.

Od zeszłego roku do platformy cyfrowej My HD dodano aż 68 kanałów. Platforma My HD jest przeznaczona dla klientów z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej (region MENA) za pośrednictwem satelitów Badr 5 i 6, których operatorem satelitarnym jest Arabsat.

My HD oferuje kanały między innymi od takich nadawców, jak MBC, Rotana, Discovery Networks, Al Nehar TV, MTV Lebanon i GMA Networks

- Rynek [arabski] jest na pewno gotowy do przejścia z SD do HD i zapowiada się, że w 2014 roku dojdzie do tej zmiany - powiedział Nelson .

My HD ma teraz 51 kanałów dla Bliskiego Wschodu, z czego aż 44 są nadawane w rozdzielczości HD, 6 filipińskich stacji My-GMA oraz 23 innych stacji na wyłączność dla Afryki Północnej. Łącznie My HD oferuje 74 kanałów, z czego aż 53 są w jakości HD.

Reklama

Źródło informacji

SatKurier
Dowiedz się więcej na temat: telewizja cyfrowa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy