BBC pokaże letnie igrzyska w 3D

BBC oficjalnie potwierdziło krążące od jakiegoś czasu plotki. Część transmisji z tegorocznych letnich Igrzysk Olimpijskich w Londynie będzie nagrana w trójwymiarze. Będą realizowane równolegle z materiałem HD i SD.

Wszystkie programy nagrywane w 3D mają być transmitowane na ogólnodostępnym kanale BBC HD. Jest to emisja testowa, która jest dostępna m.in. w pakietach Freesat oraz Freeview. Brytyjczycy obejrzą więc Igrzyska w 3D za darmo.

BBC jeszcze nie podało oficjalnej listy programów nagrywanych kamerami 3D. Wiadomo jedynie tyle, że zarówno ceremonia otwarcia jak i zamknięcia będą nagrane w tej technologii. Potwierdzono również mityczny już bieg na 100 m mężczyzn, który powinien również być transmitowany w Ultra HD.

Kim Shillinglaw, szef BBC 3D mówi: "Zawsze podkreślaliśmy, że wierzymy, że część wydarzeń z 2012 roku powinno być nagranych w 3D. Cieszymy się, że możemy to potwierdzić i zaoferować naszym widzom w Wielkiej Brytanii, którzy będą mogli zbliżyć się do kluczowych wydarzeń Igrzysk w Londynie".

Reklama

Kluczowa informacja w tej wypowiedzi to podkreślenie, że oferta 3D skierowana jest do widzów z Wysp. Nie wiadomo, czy którakolwiek polska stacja nabędzie prawa do tych transmisji. Na razie nic za tym nie przemawia.

Marcin Honkisz

http://gadzetomania.pl

Gadżetomania.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy