Bundesliga w 3D

W maju mieliśmy okazję obejrzeć piłkę nożną w 3D za pośrednictwem sygnału Cyfry+. Nie było idealnie, ale i tak transmisja zrobiła na mnie spore wrażenie. Teraz na podobne emocje szykują się nasi zachodni sąsiedzi.

- Niemiecka liga może być już pokazywana z 14 kamer, co znacznie ułatwia przejście na 3D - twierdzi dyrektor zarządzający Deutsche Fußball Liga, Tom Bender.

Pierwsze transmisje 3D mają odbyć się w połowie sezonu 2010/2011. I nie ma to być jednorazowa atrakcja, ale transmisja w każdy weekend. Tom Bender chciałby, żeby transmisja trójwymiarowa obejmowała na początek przynajmniej jeden z dwóch niedzielnych meczów. Później 3D objęłoby spotkania z całego weekendu. Oczywiście nowinka techniczna będzie wymagała dodatkowych nakładów finansowych. Mówi się o kosztach około 100 000 euro.

- Chcemy wprowadzić na rynek coś innowacyjnego i dlatego zainwestujemy w to nasze własne pieniądze - powiedział Bender.

Reklama

Transmisjami meczów 3D są już podobno zainteresowani niemieccy nadawcy - Sky Deutschland i Deutsche Telekom. Bender zapewnia, że rozmowy z nimi już trwają, a pierwsze ustalenia znajdą się na papierze w niedługim czasie.

Szymon Adamus

HDTVmania.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama