Cyfra+ i Cyfrowy Polsat - wymiana dekoderów

Dwie największe platformy cyfrowe w Polsce - Cyfra+ oraz Cyfrowy Polsat planują wymianę dekoderów. O jakie modele chodzi i co stanie się, jeśli nie wymienimy dekodera?

Przypomnijmy, że Canal+ Cyfrowy i Cyfrowy Polsat zaplanowały zmianę parametru FEC na 25 sierpnia o godz. 5.30. Zmiana ma zapewnić operatorom większą pojemność na satelitach, co pozwoli na korzystanie w pełni z możliwości, jakie oferuje nowoczesna flota satelitów Hot Bird oraz na zwiększenie jakości lub udoskonalanie usług i serwisów dodanych.

Dla niektórych klientów zmiana będzie wiązała się z wymianą dekoderów. Jak podaje SatKurier, satelitarna platforma Cyfra+ rozpoczęła już akcję wymiany starych dekoderów Philips DSB-3010 na Mediasaty Pioneera. Terminale Philips DSB-3010 były używane przez abonentów platformy Wizja TV, którą przejęła spółka Canal+ Cyfrowy. Wymiana jest konieczna, bo po zmianie parametrów nadawania ich użytkownicy mogą mieć problemy z odbiorem telewizji.

Posiadacze niektórych starszych modeli Cyfrowego Polsatu mają raptem kilka dni na dokonanie podmiany. Jeśli tego nie uczynią, od przyszłego tygodnia mogą mieć poważne problemy z odbiorem telewizji.

Reklama

Cyfrowy Polsat

Od wtorku (27 lipca 2010 roku) przestaną działać niektóre, najstarsze modele dekoderów Cyfrowego

Polsatu. Największa w Polsce satelitarna platforma telewizyjna kontaktuje się z klientami informując o konieczności wymiany dekodera.

Wymianą objęte są dekodery: Thomson DSI 50 PO, Thomson DSI 30 PO, Sagem ISD 4275, Sagem ISD 3275, Sagem ISD 4285, Samsung DSR 7000. Warto jednak podkreślić, ze data wyłączenia dekoderów 27 lipca, obowiązuje na razie dekodery Thomson i Samsung.

W ramach bezpłatnej wymiany starsze modele można wymieniać na: Mini, Familijny, Familijny F300, Samsung DSB-S305G, Echostar DSB-606, Echostar DSB-717 (A).

Operator dokonuje wymiany dekoderów bezpłatnie - bez konieczności popisywania kolejnych umów. W przypadku, gdy klient chce dokonać wymiany dekodera na lepszy model (np. odbierający kanały HD) musi skorzystać z normalnej procedury wymiany (konieczność podpisania umowy z operatorem).

Media2

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy