Cyfrowy Polsat - wymiana dekoderów SD na HD

Cyfrowy Polsat bez specjalnych zapowiedzi rozpoczął proces wymiany dekoderów SD na HD. Akcja dotyczy abonentów, którzy posiadają obecnie trwające umowy z operatorem. Do klientów dzwonią przedstawiciele infolinii proponując wymianę obecnie posiadanego urządzenia bezpłatnie na model HD 3000 na własność. Można tego dokonać na dwa sposoby.

Jeśli na wymianę się zdecydujemy, to albo należy spakować posiadany sprzęt i zamiany dokona kurier albo po wyrażeniu chęci na wymianę telefonicznie można udać się do autoryzowanego punktu sprzedaży platformy, gdzie urządzenie zostanie wydane. Jak to tłumaczą pracownicy operatora kontaktujący się z klientami - Cyfrowy Polsat zamierza przechodzić z MPEG-2 do MPEG-4.

Wymiana jest bezpłatna dla abonentów, nie ponoszą żadnych kosztów, nowy dekoder otrzymują na własność bez aneksowania umowy, czy też przedłużania terminu porozumienia.

Cyfrowy Polsat w tej chwili (wliczając transpondery Telewizji Polsat) na 6 transponderów 3, czyli połowę używa w DVB-S. Przy obecnych parametrach, zakładając przełączenie do DVB-S2/8PSK z SR 27500 i FEC 3/4 na każdym operator zyskałby po nieco ponad 19 Mbit/s, czyli praktycznie zyskałby tyle pojemności, jakby dokupił kolejny transponder.

Biorąc pod uwagę koszty dzierżawy transpondera na 13°E jest to operacja bardzo opłacalna, nawet biorąc na siebie koszt wymiany dekoderów SD u abonentów. Cyfrowy Polsat mógłby poszerzyć ofertę oraz poprawić jakość obecnie nadawanych stacji.

Aktualnie nie wiadomo, czy oferta zamiany jest eksperymentalna i dotyczy tylko wytypowanej grupy abonentów, czy też operator będzie kontaktować się stopniowo ze wszystkimi posiadaczami dekoderów SD.

Reklama

Źródło informacji

SatKurier

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama