Duńska policja zamknęła stronę cardsharing.dk

Policja w Danii zamknęła piracką stronę cardsharing.dk, przy okazji po raz pierwszy w historii konfiskując samą domenę.

Strona od dawna była solą w oku lokalnych operatorów płatnej telewizji w Danii oraz całej Skandynawii, w tym satelitarnych platform Canal Digital i Viasat. Z samej nazwy można się domyślić, że strona bezczelnie oferowała tzw. sharing, czyli nielegalny dostęp do kanałów platform przez internet.

Bezczelna nazwa pirackiego serwisu z Danii

Okazuje się, że bezczelność właścicieli strony i domeny o nazwie, która od razu prowokowała do reakcji policji i dziwne, że tak długo to trwało. Duński prokurator ds. przestępstw gospodarczych powiedział, że to pierwszy raz, aby policja przejęła domenę w związku z postępowaniem karnym. W celu jej przeprowadzenia konieczna była decyzja prokuratora generalnego, aby zwrócić się do sądu w celu zatwierdzenia transferu domeny. Sprawa zwróciła uwagę duńskich władz po interwencji skandynawskiej, antypirackiej organizacji STOP.

Sprawa sharingu dotyczy całej Skandynawii - nie tylko Danii

Między innymi, szwedzka minister kultury Lena Adelsohn Roth poinformowała, że rząd w Sztokholmie zamierza wprowadzić ustawodawstwo, które uniemożliwi nielegalne oglądanie płatnej telewizji bez płacenia abonamentu. Rząd zamierza zdelegalizować urządzenia do nielegalnego odbioru płatnych kanałów przez internet. Sieci sharingu są już nielegalne w Szwecji.

Reklama

Źródło informacji

SatKurier
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy