EMP-DM1Amilo Si 2636 - Małe-wielkie wszystko w jednym

Projektory stają się coraz tańsze i coraz lepsze, ale dla bardzo wielu osób jest to nadal sprzęt egzotyczny. Pomyślany jako domowe centrum rozrywki EMP-DM1 ma jednak wielką szansę to zmienić.

W niewielkiej obudowie zamknięto bowiem nie tylko projektor, ale również odtwarzacz DivX oraz głośniki, co niweluje jedną z większych wad związanych z projektorami: jeśli nie mamy miejsca, by zamontować je na stałe, trzeba się za każdym razem bawić w podłączanie mnóstwa kabelków. Tutaj wystarczy wyciągnąć z szafy pudełko, podłączyć je do kontaktu, włożyć płytę i gotowe - to maleństwo czyta nawet polskie napisy!

A to wcale nie koniec dobrych wiadomości. Natywną rozdzielczością obrazu wyświetlanego w technologii 3LCD jest panoramiczne 480p (czyli 854 x 480; można jednak podłączyć zewnętrzne źródło sygnału o rozdzielczości do 1080i). Udało się również uzyskać dobrą jasność (1000 lumenów) i nasycenie kolorów. Nawet wbudowane głośniczki stereo są niczego sobie, bo choć porządnego zestawu 5.1 nie zastąpią, do oglądania wystarczą.

Reklama

Do tego dochodzi również komplet złączy (brakuje tylko HDMI), rozsądna trwałość lampy i głośność, która w większości przypadków nie powinna przeszkadzać. Ba, jest nawet wejście USB, dzięki czemu po podłączeniu czytnika można oglądać zdjęcia wprost z karty pamięci. I nie tylko zdjęcia - także filmy!

Jedyne, do czego można się przyczepić, to brak mechanicznego zoomu - jest tylko cyfrowy, ale jeśli go użyjemy, tracimy na szczegółach. Ponieważ jednak w zamian zyskujemy naprawdę wszechstronne i dobre urządzenie w atrakcyjnej cenie - cóż, znaczki mówią same za siebie!Artykuł pochodzi z CD Action 5/2008 - więcej o zawartości magazynu dowiesz się klikając na ten link!PLUSY

- cena

- wbudowany odtwarzacz DivX

- czyta polskie napisy

- dobrej jakości obraz

- wbudowane głośniki

- złącze USBMINUSY

- brak sprzętowego zoomuSPECYFIKACJA

Technologia: 3LCD

Rozdzielczość: 480p (854 x 480, 16:9), HD Ready (przyjmuje obraz 720p i 1080i)

Jasność: 1000 lumenów

Wielkość: 0,87-8,97 m (4:3) lub 1,18-12,11 m (16:9)

Żywotność lampy: 2000 godzin (3000 w trybie Eco)

Wejścia: composite, component, D-Sub, USB, audio (2 x chinch)

Wyjścia: słuchawkowe oraz cyfrowe (coaxial)

Media: DVD-R/RW, DVD+R:RW, CD-R/RW, CD-ROM

Odtwarzane formaty: DVD Video, DVD VR, SVCD, VCD, CD, DivX, MP3, WMA, JPEG

Głośność w trakcie pracy: 28 dB

Głośniki: 2 x 8 W

Waga: 3,8 kg

Wymiary: 230 x 320 x 127 mm

Dodatkowe: polskie napisy (także TXT, w formacie SRT , SMI, SUB, SSA lub AS)

Cena: około 2390 zł | Dystrybutor: Epson | www.epson.plCD Action
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy