Film "1920 Bitwa Warszawska" powstał w technologii LG

Pierwszy w historii polskiej kinematografii, pełnometrażowej produkcji 3D "1920 Bitwa Warszawska", powstawał przy udziale technologii 3D od LG. Podczas premiery filmu zaprezentowano telewizory LG z linii Cinema 3D, które wzięły aktywny udział w pracach na planie zdjęciowym.

Decyzja o wykorzystaniu firmy technologii 3D od LG była podyktowana względami praktycznymi. Firma LG Electronics dostarczyła bowiem na plan zdjęciowy telewizory 3D z technologią polaryzacyjną pasywną 3D, które umożliwiły wyświetlenie tworzonego na bieżąco materiału bez zakłóceń, w dużym gronie ekipy produkcyjnej. Obraz pozbawiony był efektu migotania, właściwego telewizorom z technologią aktywną. Oznaczało to większy komfort dla ekipy filmowej, gdyż nie występowały skutki uboczne właściwe okularom migawkowym takie jak np. ból oczu, zawroty głowy czy nudności.

Dodatkowym atutem okularów pasywnych, a obecnie polaryzacyjnych 3D jest fakt, iż pozbawione są wszelkich części elektrycznych, a więc nie wymagają baterii, dzięki czemu nie trzeba było martwić się o ich ładowanie, co znacząco usprawniało pracę na planie. Tym samym twórcy "1920 Bitwy Warszawskiej" otrzymali możliwość optymalizacji i dopracowywania końcowego efektu wizualnego w 3D, jeszcze przed zakończeniem zdjęć. Z kolei w czasie montażu, praca nad stworzonym materiałem nie wymagała dłuższych przerw.

Autorem zdjęć do filmu jest Sławomir Idziak, znany m.in. z obrazu "Helikopter w ogniu" Ridleya Scotta, za który otrzymał nominację do Oscara. W jednej z wypowiedzi podkreślił on, że technologia 3D przyniosła gwałtowne odświeżenie sposobów realizacji filmów. Odnosząc się do technologii zapewnionej przez LG powiedział: "Telewizory LG Cinema 3D w technologii polaryzacyjnej świetnie sprawdziły się na planie. Jestem przekonany że technologia zastosowana w telewizorach LG jest jednym praktycznym wyborem w przypadku trudnego i dynamicznego procesu realizacji filmów 3D, ze względu na niski koszt okularów polaryzacyjnych, brak potrzeby ich ładowania, a także znakomitą plastykę obrazu."

Reklama

Film "1920 Bitwa Warszawska" trafi do polskich kin 30 września 2011 roku.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: technologia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy