Google, Intel i Sony robią Google TV

Co stałoby się, gdybyśmy połączyli internetowy system reklam z klasycznym odbiornikem telewizyjnym? Możliwe, że niedługo poznamy odpowiedź na to pytanie - Google, Intel i Sony mają pracować nad platformą, która łączy telewizję z Web 2.0.

Wynalazek tych trzech firm miałby nosić nazwę Google TV - możemy przeczytać w "The New York Times". Według doniesień dziennika, Google TV byłby telewizorem lub dekoderem produkowanym we współpracy z Sony, w środku którego znajdziemy procesor Atom firmy Intel.

Sam odbiornik funkcjonowałby na bazie systemu operacyjnego Google Android, dzięki czemu nie zabrakłoby także przeglądarki internetowej Google Chrome. Co ciekawe, małego pilota-klawiaturę przygotowałaby firma Logitech.

Żaden z gigantów uczestniczących w tym projekcie nie chce komentować rewelacji dziennika "The New York Times". Sam pomysł, chociaż wydaje się odrobinę szalony - pasuje do współczesnych trendów polegających na integracji telewizji, internetu i platform społecznościowych. Czyżby Google TV mogło być prawdziwym "telewizorem XXI wieku"?

Reklama

ŁK

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: The New York Times | Intel | Sony | Google
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy