Harman HKTS65BQ- niepozorne kino domowe o ogromnej mocy

​Inżynierowie Harmana od lat poszukiwali rozwiązań, które pogodziłyby pozorne sprzeczności i pozwoliły niewielkim głośnikom emitować potężny, sugestywny i realistyczny dźwięk. Najnowszym owocem tych poszukiwań jest 5,1-kanałowy system kina domowego HKTS65BQ.


Jest rzeczywiście niepozorny - cztery kolumny satelitarne mają niecałe 30 cm wysokości i masę po 1,5 kg każda, a do tego jest jeszcze równie niewielki głośnik centralny i nieco pokaźniejszy subwoofer.

Cztery 2,5 drożne kolumny satelitarne oraz głośnik centralny otrzymały po dwa płaskomembranowe przetworniki średniotonowe o średnicy 75 mm oraz kopułkowy tweeter CMMD, które pozwalają osiągnąć 150W na kanał. Kolumna niskotonowa jako jedyna sterowana jest bezprzewodowo, za pośrednictwem małego nadajnika. To zabieg bardzo przemyślany, o ile bowiem rozstawienie kolumn bocznych, kolumny centralnej i pary odpowiedzialnej za efekt surround jest proste i logiczne, z subwoofertem jest inaczej. To od jego umiejscowienia w pomieszczeniu zależy, czy owe 200 wat w paśmie od 45Hz w górę, będzie dla ucha (i pleców) pieszczotą czy... niekoniecznie. Warto więc pokręcić się z nim po pokoju, w którym stoi telewizor, i poeksperymentować - a wolny od kabli subwoofer nadaje się do tego jak żaden inny. W porównaniu z pozostałymi kolumnami jest on masywny - waży ponad 9 kg, ponieważ zawiera potężny stożkowy przetwornik o średnicy 200 mm.

Reklama

Pozostałe składowe systemu można zamocować na ścianach lub ustawić na dostępnych osobno stojakach. Cena zestawu to 3999 zł.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: głośniki | Harman Kardon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy