Reklama

Jak utrzymać porządek wokół telewizora?

Kiedy w domu pojawia się nowy sprzęt – odtwarzacz Blu-ray, tuner TV czy konsola do gier – są powody do radości, ale też, równocześnie, może pojawić się kilka zmartwień. Gdzie i jak go ustawić? Jak zamaskować kable? Na co zwrócić uwagę szczególną uwagę?

Po zakupie nowego urządzenia, wiele osób popełnia szkolny błąd i umieszcza jedną "skrzynkę" na drugiej, nie zdając sobie sprawy z tego, że w praktyce może to okazać się bardzo groźne, a w skrajnych przypadkach nawet zabójcze dla dopiero co kupionego sprzętu. Brak odpowiedniej wentylacji i temperatura jaką wydzielają sąsiadujące urządzenia może bowiem doprowadzić do poważnych uszkodzeń. 

Jak temu zaradzić? Na samym początku istotne jest dobre rozplanowanie miejsca, które następnie zostanie zagospodarowane i stanie się swego rodzaju domowym centrum rozrywki. Należy pozostawić tutaj lekki "zapas", bowiem do końca nigdy nie wiadomo ile urządzeń przybędzie nam w przyszłości.  Kolejnym krokiem jest zaopatrzenie się w półki albo stoliki, które umożliwią bezpieczne i funkcjonalne rozstawienie sprzętu.

Reklama

Co ma wisieć...

W trakcie planowania kącika TV warto wziąć pod uwagę również uchwyt na telewizor. Jeśli już zdecydujemy się powiesić telewizor na ścianie, warto rozważyć zastosowanie wiszących półek.

Wszędzie te kable!

Każde urządzenie, które pojawia się w salonie, niesie ze sobą kolejną porcję kabli. Zasilanie, przewody HDMI, USB, ethernet - to naprawdę sporo. Łatwo jednak można sobie z nimi poradzić i to bez kucia ścian. Pierwszym, najbardziej naturalnym sposobem jest zakup eleganckiej maskownicy, która przykryje okablowanie posiadanych sprzętów. Należy jednak pamiętać, by osłona była na tyle szeroka, aby zmieściły się w niej wszystkie przewody. Szerokość nie powinna być zatem mniejsza niż 65 mm.  Alternatywami dla maskownic są akcesoria, które domyślnie zostały wyposażone w systemy maskowania kabli.

Wszystko na raz

Jeśli nie lubimy meblować mieszkania i dopasowywać do siebie wielu elementów wystroju wnętrza, można zastanowić się nad zakupem wszystkiego za jednym zamachem. Przykładem może być stolik na urządzenia RTV, połączony z uchwytem na telewizor, który bez kłopotu wpasuje się w wystrój praktycznie każdego pomieszczenia.

INTERIA.PL/informacje prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama