Jak wybrać najlepszy telewizor?

Na rynku telewizorów istnieje naprawdę szeroki wybór. Dostępnych jest zarówno wiele technologii oraz sporo rodzajów modeli - w ramach z każdej poszczególnej technologii. Oznacza to, że do wyboru mamy setki różnych telewizorów.

  CRT i Plazma - czyli starsze rozwiązania

Kiedyś najpopularniejsze były telewizory  typu CRT, czyli ekrany z kineskopem. Zajmowały one dużo miejsca, należy jednak zaznaczyć, że odznaczały się całkiem wysoką jakością. Jednak z czasem pojawiły się konkurencyjne rozwiązania. Pierwszym z nich były telewizory plazmowe, które są dużo cieńsze od ekranów typu CRT. Warto również zwrócić uwagę, że posiadają one również większą jakość wyświetlanego koloru. Dużymi minusami jest to, że zużywają one dość sporo prądu, są drogie w produkcji oraz posiadają pewne wady techniczne.Te ostatnie są nie do uniknięcia, ponieważ wynikają z samej natury tej technologii. Oczywiście, ekrany plazmowe spełniają swoje zadanie i pod względem jakości kontrastu czy możliwego kąta nachylenia - nadal świetnie sobie radzą z konkurencją. Jednak to konkurencyjne rozwiązania zawojowały rynek. 

Reklama

Dominujące LCD

Mowa oczywiście o ekranach typu LCD oraz ekranach LCD z podświetlaniem LED. Jakkolwiek obydwa te rozwiązania zdominowały rynek domowych telewizorów - tak należy je rozróżnić. Jak łatwo się domyślić, technologia LCD  jako taka była stosowana na początku. Jak to bywa na początku - z jakością bywało różnie. Ekrany LCD miały dosyć mały kąt nachylenia, problemy z kolorami oraz trochę innych różnego rodzaju wad. Te ostatnie sprawiały, że jeszcze na początku XXI wieku profesjonalni graficy komputerowi korzystali z ekranów typu CRT. 

Na szczęście - tak jak każda technologia, tak i technologia LCD zaczęła się rozwijać, aby w niezwykle dynamiczny sposób poradzić sobie ze swoimi wadami. Dlatego obecnie jest to najpopularniejsza technologia jeżeli chodzi ogólnie o ekrany oraz o telewizory jako takie. Niezwykle istotne było zastosowanie oświetlenia LED, które pozwoliło na zdecydowane polepszenie jakości wyświetlanego obrazu. Wraz z zastosowaniem technologii LED zniknęły problemy z kontrastem, katem nachylenia etc. Był to prawdziwy przełom dla tej technologii.

Najnowsze technologie - OLED i 3D 

Postęp technologiczny nie zatrzymał się na tym. Trwa nieustanny rozwój. Obecnie dostępne są już telewizory w ramach technologii OLED. Telewizory tego typu charakteryzują się najlepszym kontrastem, świetną jakością, są niezwykle cienkie oraz lekkie. Ta technologia jest nadal dosyć młoda. Pierwsze komercyjne telewizory tego typu zostały wypuszczone na rynek dopiero parę lat temu, ale już zdobyły rzesze swoich zwolenników. Nie ma się co dziwić - ekrany tego typu są rozwinięciem zachwalanej technologii LED. Dlatego ich sukces dla nikogo nie stanowi niespodzianki. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że ze względu na implementację najnowszych rozwiązań telewizory OLED są bardzo energooszczędne. Z pewnością w pozytywny sposób odbije się to na naszym portfelu.

Oczywiście nie należy zapominać również o technologii telewizorów, która również odgrywa istotną rolę, a mianowicie telewizorach 3D. Dzięki nim można cieszyć się trójwymiarowym obrazem w domowym zaciszu.  Telewizory tego typu pozwalają nie tylko na oglądanie filmów czy telewizji w standardzie 3D, ale również na granie w gry komputerowe. Zapewnia to doznania, które dotąd były niedostępne dla zwykłych użytkowników. Na szczęście parę lat temu ta technologia zyskała na popularności oraz powszechnej dostępności, a tym samym spadły ceny telewizorów 3D. 

Pamiętaj o modelu!

Należy pamiętać o tym, że niezależnie od tego jakiego rodzaju technologię wybierzemy - ważne jest również to jaki wybierzemy model. Nawet najlepsza technologia posiada modele o dużo gorszej jakości. Dlatego przed wyborem telewizora, należy zaczerpnąć odpowiednich informacji, aby się nie zawieść. Warto sprawdzić i porównać najważniejsze parametry. Niezwykle istotne jest również to, aby nie musieć przepłacać za wysoką jakość. Najlepszym sposobem, aby tego uniknąć są http://kodyrabatowe.interia.pl/, gdzie do sklepów ze sprzętem RTV można znaleźć atrakcyjne kupony promocyjne.

Informacja prasowa/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: LCD | plazma

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama