Kablówki szykują się do walki o klienta

Jesień i zima to najważniejszy okres dla większości operatorów płatnej telewizji. Najwięksi gracze kablowego rynku szykują się do ostrej walki o klienta, z platformami satelitarnymi i Telekomunikacją Polską.

Przez wiele lat plusem operatorów sieci kablowych było oferowanie trzech usług (telewizja plus internet plus telefon) w jednym kablu i w atrakcyjnych promocjach. Od dawna trzy usługi oferują także operatorzy telekomunikacyjni (Telekomunikacja Polska, Telefonia Dialog, wkrótce Netia), z kolei Cyfrowy Polsat do usług telewizyjnych dołączył także usługi telekomunikacyjne (telefon plus internet). Kablówki w dobie rosnącej konkurencji muszą coraz bardziej starać się o klientów.

Operatorzy sieci kablowej szykują się do jesiennej walki o klientów nowymi usługami - podaje "Dziennik Gazeta Prawna". Z informacji dziennika wynika, że klienci mogą spodziewać się niższych cen, szybszych prędkości Internetu oraz nowych kanałów telewizyjnych w ofercie, w tym powiększania oferty kanałów HD. Wprowadzenie nowych kanałów "wkrótce" zapowiada sieć Vectra, niewykluczone, że na początku wakacji nowe stacje TV do swojej oferty dołączy także UPC, największy operator kablowych w kraju. Operatorzy na razie nie chcę zdradzać swoich planów w tej kwestii.

Reklama

Być może jesienią duże kablówki wprowadzą do swoich ofert kanały telewizji "n" (nFilm, MGM HD, nSport HD, Wojna i Pokój). Na razie taki krok zapowiedziała jedynie sieć Toya (od 1 sierpnia), z pozostałymi graczami rynku prowadzone są rozmowy. Jeśli tak się stanie - w jednym kablu dostępne będą kanały wszystkich trzech platform satelitarnych: Cyfry+ (np. Canal+, MiniMini, Planete, Kuchnia.tv), Cyfrowego Polsatu (np. Polsat Sport, Polsat Play, Polsat News, Polsat Cafe) oraz telewizji "n". To także jeden z głównych plusów sieci kablowych, obok szybkiego Internetu, że w jednym kablu mogą być dostępne kanały telewizyjne dostępne na wyłączność na platformach satelitarnych.

Jednak oprócz tzw. usług podstawowych operatorzy stawiają także na rozwój usług dodatkowych. Jeszcze w tym roku usługę VOD zaoferuje sieć Vectra, która zainteresowana jest także mobilnym Internetem. UPC będzie wprowadzała do kolejnych miast opcję UPC na żądanie, a Aster planuje świadczyć usługi telekomunikacyjne na z wykorzystaniem sieci innych operatorów.

Media2
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy