Kanały HD: Satelita kontra kablówki

Przed nami jesienno-zimowy okres walki o abonenta płatnej telewizji cyfrowej, a jednym z czynników który zdecyduje o wyborze danej oferty będą kanały HD. Jak obecnie przedstawiają się oferty kanałów wysokiej rozdzielczości u operatorów?

W ciągu wakacyjnych miesięcy niektórzy gracze telewizyjnego rynku powiększyli swoje oferty o nowe kanały w wysokiej rozdzielczości. Sprawdziliśmy, co obecnie w tym zakresie proponują swoim klientom operatorzy telewizji satelitarnej oraz duzi operatorzy sieci kablowych. Pod względem ilości kanałów HD kablówki wciąż wyprzedzają satelitę - w kablu dostępnych jest obecnie 30 różnych kanałów HD.

Liderem pod względem ilości kanałów HD w kablu pozostaje UPC Polska z liczbą 22 pozycji. W ofercie największego operatora kablowego wciąż jednak brak popularnych kanałów Eurosport wysokiej rozdzielczości. Drugą pozycję zajmuje sieć Toya z liczbą 20 kanałów HD, i jest to obecnie jedyny operator z filmowymi kanałami HD telewizji "n" (nFilm HD i MGM HD) w ofercie. Od naszego ostatniego porównania ofertę kanałów HD powiększyły sieci UPC, Vectra i Toya.

Reklama

Operatorzy satelitarni oferują łącznie 24 kanały HD. Liderem pod względem ilości kanałów HD pozostaje telewizja "n" z liczbą 18 kanałów w wysokiej rozdzielczości. W porównaniu z wykazem sprzed wakacji, liczbę kanałów HD zwiększył Cyfrowy Polsat (o kanał AXN HD).

Korzystanie z dobrodziejstw telewizji wysokiej rozdzielczości wiąże się z dodatkowymi kosztami. Większość operatorów przygotowało dla klientów dodatkowo płatne pakiety z kanałami HD. Wyjątkiem jest telewizja "n", która wprawdzie nie pobiera dodatkowych opłat za takie kanały, ale wchodzą one w skład wybranego pakietu tematycznego. Ostatnio swoją ofertę odświeżyła Cyfra+, wprowadzając nowe pakiety z kanałami HD. Także niektórzy operatorzy sieci kablowych (np. UPC) w ramach podstawowego abonamentu oferują dostęp do wybranych kanałów wysokiej rozdzielczości.

Media2

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama