Kolejne plazmy z rodziny V10

Panasonic przedstawia telewizory plazmowe VIERA o przekątnej 58 i 65 cali, należące do serii V10, wyposażone w aplikację Viera Cast umożliwiającą przeglądanie zasobów YouTube oraz Picassa. V10 jest postrzegana jako jedna z najlepszych serii plazm w historii.

Optymalną odległością do oglądania nagrań na telewizorze plazmowym Full HD jest mniej więcej dwukrotność wysokości ekranu. Przy takim dystansie kąt widzenia w przypadku modelu 65-calowego wynosi 48 , podczas gdy dla najlepszych miejsc w kinie wynosi 45 do 50. Także wg zaleceń Dolby Laboratories jest to optymalna pozycja dla widza w systemie kina domowego. Dwa nowe modele VIERA, wciągające widzów w sam środek akcji, są idealne dla odbiorców poszukujących naprawdę mocnych, filmowych wrażeń.

W przypadku ekranów o przekątnej 58 cali i większych istotne staje się odwzorowanie kolorów podczas oglądania obrazu z boku. Dzieje się tak, ponieważ nawet jeżeli widz znajduje się dokładnie na wprost środka obrazu, to jego krawędzie i tak widzi pod stosunkowo głębokim kątem. Telewizory plazmowe charakteryzują się szerokim kątem widzenia.

Reklama

Seria V10 charakteryzuje się kontrastem dynamicznym na poziomie 2 000 000:1. Ten wynik zawdzięcza on wyższej jasności, zapewnianej przez technologię NeoPDP, a także ulepszeniom mechanizmu Real Black Drive System (system wstępnego wyładowania). Opisywane usprawnienia, zastosowane w nowych modelach, pozwalają uzyskać efekt "nieskończonej czerni".

Wyświetlacze plazmowe wykorzystują samoświecące panele, w których każdy piksel jest oświetlony. Światło z każdego piksela, czy to na środku ekranu czy na jego obrzeżach, jest regulowane, co pozwala uzyskać równomierny rozkład jasności na całym ekranie. Szeroki kąt widzenia oznacza ponadto, że obraz nie wydaje się ciemniejszy na krawędziach. W przypadku telewizorów VIERA, nawet przy przekątnych 58 cali i większych, widzowie mogą cieszyć się pełnią szczegółów w ciemnych scenach - od rogu do rogu i od krawędzi do krawędzi.

Im większy ekran, tym szybciej przemieszczają się po nim obrazy. Przykładowo, jeżeli ruchomy obiekt pokona odległość 2 cali na telewizorze 42-calowym, to na ekranie 65-calowym w tym samym czasie przemieści się o 3 cale. Gdy zwiększa się fizyczna odległość, którą pokonują obrazy na ekranie, niezwykle istotna staje się zdolność do ich szybszego i ostrzejszego wyświetlania.

W serii V10 zastosowano system Sub-field Drive Intelligent Frame Creation Pro o częstotliwości 600 Hz, który pozwala uzyskać rozdzielczość ruchomego obrazu na poziomie 1080 linii.

VIERA CAST

Telewizory z serii V10 wyposażone są w funkcję VIERA CAST, która daje dostęp do niektórych treści internetowych jednym kliknięciem przycisku. Dotyczy to tak znanych serwisów, jak np. Eurosport, YouTube i Picasa, które można oglądać bezpośrednio na ekranie telewizorów VIERA. Widzowie mają też dostęp do innych informacji, takich jak wiadomości, prognoza pogody czy notowania giełdowe. W przypadku serii V10 możliwe jest także podłączenie DLNA. Dane cyfrowe, takie jak filmy czy zdjęcia zapisane na komputerze PC, mogą być przesyłane do telewizorów VIERA za pomocą domowej sieci. Przykładowo, filmy w formacie DivX z komputera w pracowni mogą być odtwarzane na telewizorze VIERA w salonie.

System VIERA CAST będzie rozszerzany o nowe usługi partnerskie, m.in. z platformą mikroblogową Twitter, niemiecką gazetą Bild, a także głównymi europejskimi nadawcami, takimi jak ZDF (Niemcy) i RTVE (Hiszpania). Ponadto użytkownicy będą mogli korzystać z materiałów z takich partnerskich serwisów usługi VIERA CAST jak YouTube, Google Picasa, niemiecki kanał informacyjny Tagesschau, NOVA i Bloomberg TV.

VIERA Link

VIERA Link umożliwia obsługę urządzeń podłączonych do telewizora VIERA za pomocą przewodu HDMI wyłącznie za pomocą pilota VIERA. Do listy kompatybilnych urządzeń dołączyły obecnie aparaty cyfrowe LUMIX oraz przenośny odtwarzacz płyt Blu-ray. Po podłączeniu aparatu LUMIX do telewizora VIERA można za pomocą telewizyjnego pilota przeglądać zdjęcia i filmy zapisane na karcie aparatu.

VIERA Image Viewer

Funkcja VIERA Image Viewer, służąca do przeglądania obrazów, trafiła do wszystkich modeli na 2009 r. Wystarczy do gniazda w telewizorze wsunąć kartę SD, aby móc obejrzeć zdjęcia i filmy nagrane w różnych formatach

Panele plazmowe są produkowane całkowicie bez użycia ołowiu, a ich żywotność sięga 100 tys. godzin. To sprawia, że produkty Panasonica wyróżniają się pod względem swoich parametrów środowiskowych. W modelach o przekątnej 58 i 65 cali zastosowano także szereg ekologicznych funkcji. Przykładowo, tryb Eco ogranicza zużycie energii, dopasowując luminancję do jasności pomieszczenia i innych czynników.

Nowe telewizory będą dostępne na rynku w czwartym kwartale 2009 r. w cenach:

TX-P58V10 - około 22 000 PLN

TX-P65V10 - około 27 000 PLN

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy