LCD o niecodziennych promocjach

Monitory panoramiczne to norma w dzisiejszych czasach. Niemniej firma LG postanowiła opracować wyświetlacz o innych proporcjach, będący "panoramą nad panoramami".

Pierwsze monitory LCD firmy LG pojawią się na początku na rynku brytyjskim. Będą to modele o przekątnych 29 oraz 38 cala.

Wyświetlacz 29-calowy ma pracować w rozdzielczości 1366 na 398, zaś większa wersja - 38-calowa - zaoferuje rozdzielczość nominalną na poziomie 1366 na 480 pikseli. Jest to, jak widać, nieprawdopodobna panorama.

Każdy monitor ma oferować ponadto kontrast 1000:1 i mieć zarówno wejście analogowe, jak i cyfrowe. Nie zabraknie też portu VGA służącego do podłączenia sprzętu do komputera PC. Monitory mają być w stanie wyświetlać obraz pionowo lub poziomo, w zależności od parametrów pracy - można się więc domyślić, że zostaną wyposażone w funkcję Pivot.

Reklama

Co więcej, LG informuje, że monitory tego typu mają trafić przede wszystkim do kin, na lotniska i do centrów handlowych, czy też stacji kolejowych. Nie są to zatem urządzenia dedykowane typowym użytkownikom.

CafePC.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama