LG: Inwazja telewizorów 3D

Firma LG zapowiedziała, iż podczas tegorocznych targów IFA w Berlinie zaprezentuje pełną gamę nowości 3D. Wśród nowych urządzeń znajdą się m.in. telewizory, zestawy kina domowego i projektory.

Listę nowości od LG otwiera najcieńszy na świecie telewizor FULL LED TV - LG LEX8 - z panelem o grubości 8,8 mm i wąską ramką wokół ekranu - 12,5mm. LG LEX8 wykorzystuje technologię podświetlania ekranu Nano, która gwarantuje ostry, płynny i nasycony obraz. Koreański gigant elektroniki ma również zamiar pokazać pierwszy na świecie trójwymiarowy telewizor FULL LED LG - LX9500 oraz prototypowy telewizor plazmowy 3D z ekranem 180-calowym.

Wśród nowości LG znajdzie się także pierwszy w ofercie plazmowy telewizor 3D oraz pierwszy na świecie telewizor z certyfikatem 3D THX, który - jak zapewnia producent - gwarantuje najwyższą, kinową jakość trójwymiarowego obrazu telewizyjnego. Jakość obrazu 3D w tym modelu osiągnięto dzięki technologii 600Hz Max Sub-field Driving, zapewniającej płynność nawet przy najszybszej akcji, a także dzięki panelowi 3D, który pozwala na bardzo szybkie wygaszanie. PX950N obsługuje także funkcję Multi Picture Format (MPF), która umożliwia podłączenie kamery 3D i oglądanie obrazu w trzech wymiarach z kamery bezpośrednio na ekranie telewizora.

Reklama

Oferta firmy wzbogaci się też o nowe odtwarzacze i zestawy kina domowego Blu-ray 3D oraz o nowe modele trójwymiarowych projektorów, w tym LG CF3D - pierwszy na świecie projektor 3D z dwoma mechanizmami w jednej obudowie, obsługujący okulary polaryzacyjne i wyświetlający obrazy w rozdzielczości Full HD. Projektor ten może wyświetlać obraz 2D lub 3D o przekątnej do 200 cali (508 cm). Technologia TruMotion 100Hz praktycznie eliminuje rozmycie obrazu, zaś funkcja automatycznej kalibracji obrazu 3D zapewnia optymalną jasność i kolor, dzięki czemu obraz jest czysty i ostry.

INTERIA.PL/informacje prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy