LG OLED TV. Jaki tak naprawdę jest?

15-calowy panel LG EL9500 to jedno z niewielu urządzeń OLED o większej niż kilkucalowa przekątnej, które doczekało się seryjnej produkcji. Czy jest to urządzenie godne uwagi?

Serwis FlatpanelsHD przygotował bardzo obszerną recenzję panelu LG. Znajdziecie w niej analizę jakości obrazu na tym panelu OLED, porównanie kątów bocznych, trochę informacji o kalibracji panelu i czasie reakcji, który podobno jest bliski ideałowi.

"Nie mówię, że OLED jest doskonały pod względem czasu reakcji, ale jest dość blisko - pisze autor. Porównując go zarówno do LCD, jak i plazm, zauważyłem, że rozmycie przy szybkim ruchu praktycznie nie istniało" - napisał redaktor FlatpanelsHD.

Podobny rezultat uzyskano przy teście jakości czerni. I to z kilku kątów. W podsumowaniu nie zabrakło słów zachwytu. "Bez cienia wątpliwości OLED jest doskonalszy niż plazma i LCD. Łączy w sobie najlepsze cechy tych dwóch technologii bez ich minusów. Podnosi nie tylko wysoką, ale i niską poprzeczkę, pozwalając nawet tanim producentom na tworzenie sprzętu oferującego obraz znakomitej jakości" dodał.

Reklama

Oczywiście problemem pozostaje nadal cena, ale recenzent słusznie zauważa, że jej spadek to tylko kwestia czasu. Mówiąc inaczej - przyszłość to OLED. Ale przecież to już chyba nikogo nie dziwi, prawda?

http://hdtvmania.pl/

HDTVmania.pl
Dowiedz się więcej na temat: LCD | OLED
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy