Małe kamerki JVC GC-WP10 i GC-FM2

JVC (Victor Company of Japan, Limited) wprowadza na rynek dwie nowe, kieszonkowe kamery PICSIO, GC-WP10 i GC-FM2. Czym wyróżniają się na tle innych tego typu urządzeń?

Kamery wyposażono w 3-calowy ekran dotykowy, ułatwiający obsługę i odtwarzanie nagrań Full HD, wodoodporne właściwości (GC-WP10) oraz optymalizację pod kątem karty Eye-Fi dla łączności bezprzewodowej.

3-calowy ekran dotykowy z animowanymi ikonami graficznymi jest stworzony do interaktywnej pracy

i intuicyjnego sterowania. Odpowiednia wrażliwość na nacisk umożliwia sterowanie nawet w rękawicach, czyniąc z nią kamery do filmowania sportów zimowych.

Zastosowana w kamerach PICSIO matryca CMOS rejestruje zdjęcia w formacie JPEG w rozdzielczości do 5 Megapikseli, bez interpolacji. Nagrania video rejestrowane są w rozdzielczości Full HD 1920x1080P z szybkością 25 klatek/sek. Materiały wideo można oglądać za pośrednictwem łącza HDMI. Oprócz tego Użytkownik ma do dyspozycji 4x cyfrowy zoom i wiele trybów fotografowania. W celu łatwego transferu do różnych aplikacji bez straty czasu i jakości, filmy są rejestrowane w formacie MPEG-4 AVC/H.264 i przechowywane jako pliki MP4. Dzięki funkcji Time-Lapse (nagrywanie poklatkowe) można oglądać trwający godzinami ruch w ciągu kilku sekund, umożliwia to rejestrację subtelnych zjawisk przyrodniczych i oddanie niepowtarzalności tych scen w sposób twórczy.

Reklama

Oprogramowanie LoiLoScope EX preinstalowane dla Windows, umożliwia szybką edycję w celu bezpośredniego przesyłania materiału do YouTube, Facebooka, eksport do biblioteki iTunes itp. Obydwa modele PICSIO współpracują z iMovie na komputerach Mac. Kamery oferują również możliwość nagrywania filmów w iFrame, formacie video, który znacznie uproszcza proces edycji i udostępniania treści video. Format iFrame jest zgodny z aplikacjami Mac i PC.

Kamery PICSIO zostały wyposażone w port kart SD/SDHC/SDXC. Slot jest zoptymalizowany także dla kart Eye-Fi, więc pliki mogą być szybko transferowane za pośrednictwem bezprzewodowej sieci LAN.

Specjalne udogodnienia zastosowane w GC-FM2 to m.in. wysuwane złącze USB. Oba modele kamer są ładowane po podłączeniu przez USB a dalsze filmowanie jest możliwe po przetransferowaniu plików. Kabel USB znajduje się w zestawie, natomiast zasilacz jest dostępny opcjonalnie.

Model PICSIO GC-WP10 jest wodoszczelny do głębokości 3m (certyfikat IPX8), dzięki temu możliwe jest bezproblemowe filmowanie pod wodą, na stokach lub w deszczu. Biorąc pod uwagę zaskakujące liczby kamer, które uległy zniszczeniu w wyniku zetknięcia z wodą, GC-WP10 jest w pełni bezpieczna przed tego typu kontuzjami. GC-WP10 wyposażona jest dodatkowo w rejestrator audio MP3.

Dostępność poszczególnych modeli:

GC-FM2 - wrzesień 2010, orientacyjna cena: 699 zł

GC-WP10 - październik 2010, orientacyjna cena: 899 zł

INTERIA.PL/informacje prasowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy