Najpopularniejsze telewizory na mundial

Które telewizory cieszyły się największą popularnością w naszym kraju wśród kupujących tuż przed rozpoczęciem mundialu?

Nie od wczoraj wiadomo, że sport, a szczególnie piłka nożna, skutecznie zwiększa sprzedaż telewizorów cyfrowych. Warto zatem przyjrzeć się wynikom sprzedaży telewizorów w dniach przed mistrzostwami w RPA. Co prawda sprzedaż w sieci Komputronik nie reprezentuje całego polskiego rynku, ale jest wyznacznikiem, który warto brać pod uwagę.

Telewizory o 37-calowych ekranach cieszyły się największym popytem w okresie poprzedzającym tegoroczny mundial w RPA - wynika z danych internetowego sklepu Komputronik.pl. Średnia cena pięciu najpopularniejszych modeli wynosiła nieco ponad 2 700 złotych. Ulubioną marką okazał się Samsung, który był liderem sprzedaży, a jednocześnie mógł się poszczycić obecnością aż dwóch modeli na aktualnej liście Top 5 telewizorów według internetowego sklepu Komputronik.

Najnowszy ranking telewizorów wygląda następująco:

1. Samsung LE37B530 (37''),

2. LG 32LD450 (32''),

3. Sony Bravia KDL-46NX700 (46''),

Reklama

4. Panasonic TX-P37X20E (37''),

5. Samsung LE40C530 (40'').

Z zebranych informacji wynika, że polscy użytkownicy zdecydowanie preferują telewizory LCD, co ma zapewne związek z kwestią ceny. Jedyny model plazmowy - 37-calowy Panasonic TX-P37X20E - znalazł się w tym gronie między innymi ze względu na bardzo niskie koszt zakupu (1 969 zł).

Niemal wszystkie modele zapewniały obsługę technologii Full HD. Tylko jeden spośród pięciu najpopularniejszych modeli - wspomniany już Panasonic TX-P37X20E - nie wyświetlał obrazu w rozdzielczości 1920 na 1080. Na szafkach telewizyjnych i ścianach polskich domów nadal królują tradycyjne czarne obudowy, choć producenci sprzętu oferują modele białe, srebrne, a nawet czerwone.

INTERIA.PL/informacje prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama