Reklama

Nie będzie kamery 3D na Marsie

W maju zeszłego roku mówiono, że James Cameron chce wysłać na Marsa kamerę 3D... i mu się to uda, bo NASA jest zainteresowana. Niestety okazuje się, że względy praktyczne zaważyły i nie będzie 3D z Czerwonej Planety.

"Avatar" jest chyba bardziej popularny niż Biblia, ale nie zmienia to faktu, że kamera 3D nie poleci na Marsa. Zaważyły względy praktyczne i harmonogram prac nad kolejną wyprawą w kosmos. NASA wysyła w stronę Marsa łazika Curiosity. Jego misja będzie kosztowała 2,3 miliarda dolarów i rozpocznie się pod koniec tego roku (planowany start to 25 listopada). Pierwsze ślady na obcej planecie Curiosity zostawi w sierpniu 2012.

Niestety inżynierowie nie zdążą na czas zainstalować kamery na pojeździe, więc pomysł Camerona trafił do kosza. "Mimo że Curiosity nie skorzysta z kamery 3D, to jestem przekonany, że ta technologia odegra ważną rolę w przyszłych misjach" - powiedział Cameron. Reżyser jest pewnie niepocieszony, ale przynajmniej osoby narzekające na dominację obrazu 3D w kinach mają powody do radości.

Szymon Adamus

http://hdtvmania.pl/

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy