Reklama

Normalny telewizor a sygnał 3D

Wiele osób zapewne zada sobie pytanie, czy dopiero co zakupiony telewizor LCD lub plazma obsłuży format 3D nowej generacji? Nie mamy, niestety, dla nich dobrych informacji.

Niestety, jakkolwiek zaskakujące by się to wydawało, sprzedawane w sklepach telewizory nie obsługują formatu 3D nowej generacji. Z sygnałem 3D współpracują tylko i wyłącznie telewizory z metką "3D Ready" . A raczej będą współpracować, ponieważ na polskim rynku nie znajdziemy na razie takich odbiorników. Pierwsze telewizory 3D Ready pojawią w Europie na przełomie marca i kwietnia - swoją ofertę o telewizory i projektory 3D i poszerzą m.in. LG, Panasonic, Sony i Samsung.

Co będzie potrzebne, aby cieszyć się rozrywką 3D?

Reklama

1. Telewizor 3D Ready,

2. Zestaw: okulary 3D oraz specjalny nadajnik,

3. Urządzenie dostarczające materiały w 3D: odtwarzacz Blu-ray 3D, telewizja 3D, konsola lub komputer.

Zatem, jak widać, przygotowanie kina 3D w oficjalnie nie jest jeszcze możliwe. Jedyną opcją byłoby ściągnięcie do Polski telewizora 3D (dostępne w cenie od 1000 do 3000 dolarów) i... podłączenie do niego komputera z odpowiednim oprogramowaniem i komponentami. Ale i ta metoda dałaby nam tak naprawdę niewiele - dopóki nie będzie odpowiednich materiałów wideo 3D, nie będzie tak naprawdę kina 3D.

Wspomniane rozwiązanie pokazuje umieszczony poniżej film, w którym dość okrężną metodą stworzono zestaw do domowej rozrywki 3D. Jest to dość "chałupnicze" podejście, a po jego wdrożeniu i tak nie będziemy mieli zwyczajnie czego oglądać.

3D metodą "domową"

3D przez komputer

Jedyną "oficjalną" metodą na przeżywanie 3D nowej generacji w domu jest technologia 3D Vision firmy Nvidia - dokładny test 3D Vision można znaleźć klikając TUTAJ

Do jej uruchomienia konieczny będzie zestaw sprzedawany przez Nvidia (okulary oraz nadajnik), odpowiednia karta graficzna oraz wystarczająco szybki komputer (plus dedykowany monitor z odświeżaniem na poziomie 120Hz). Alternatywnie możemy zakupić któryś z dwóch notebooków współpracujących z 3D Vision - Asus G51J 3D lub Acer Aspire 5738D.

Modele telewizorów 3D

Jak dowiedzieliśmy od firmy Sony - odtwarzacze BD powinny być dostępne już od kwietnia, a wprowadzenie do oferty telewizorów 3D jest zaplanowane na czerwiec 2010. W przypadku Sony będą to modele seria LX900 i HX800 i HX900. Niestety nie jest możliwa aktualizacja oprogramowania obecnych odtwarzaczy Blu-ray. Samsung wprowadzi telewizory LED9000 a LG - Infinia LE9500).

W oczekiwaniu na 3D

Jak zatem widać, nasz wybór jest wciąż bardzo ograniczony. Możliwe, że w przyszłości stworzona zostanie technologia, która umożliwi korzystanie z formatu 3D na bardziej zaawansowanych telewizorach HD . Obecnie jest to niemożliwe. Zatem raz jeszcze widać, że rozrywka 3D to dopiero melodia przyszłości.

Pierwsze zapowiedziane premiery sprzętu 3D można znaleźć klikając TUTAJ

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne