Reklama

Nowe iPody Apple i nie tylko

Zgodnie z oczekiwaniami, Apple zaprezentowało nowe iPody - shuffle, nano i iPod touch. Nie były to jedyne nowości - nie zabrakło iTunes 10 oraz... społecznościowego serwisu muzycznego.

Na świecie znajdziemy już 275 mln iPodów - pochwalił się podczas prezentacji nowych modelów najpopularniejszych na świecie odtwarzaczy muzycznych Steve Jobs. Nic zatem dziwnego, że Apple przygotowało kolejną dawkę iPodów, aktualizując swoje 3 linie - shuffle, nano i iPod touch.

iPod touch

Tutaj nie było najmniejszego zaskoczenia - nowy iPod touch czwartej generacji, to nic innego, jak "iPhone 4 bez telefonu". Tak oto otrzymamy wyświetlacz Retina (960x640 pikseli), procesor A4, FaceTime (wideokonferencje) - zatem dodatkiem jest kamerka z przodu, ale także z tyłu. Wreszcie. Nowy touch wykorzysta najnowszą wersję systemu operacyjnego iOS - w wersji 4.1

Najtańsza wersja w USA (8GB) będzie kosztowała 229 dolarów.

W 2007 roku, kiedy na rynku pojawił się pierwszy iPod touch, była to dla Polaków szansa na doświadczenie najlepszych funkcji iPhone'a, wtedy sprzętu nie będącego w sprzedaży w naszym kraju. Od zeszłego tygodnia jednak iPhone 4 jest dostępny u wszystkich operatorów, zatem trudno mówić o podobnych emocjach.

Reklama

iPod shuffle

Kolejna wersja małego iPoda z klipsem nie zaskoczyła praktycznie niczym. Najnowsza wersja ma pracować przez 15 godzin, korzystać z technologii VoiceOver. No i wróciły przyciski, co ucieszy wszystkich przeciwników ostatniego shuffle.Najtańsza wersja (2GB) w USA będzie kosztowała 49 dol.

iPod nano

Nano wygląda zupełnie inaczej niż poprzednie modele - zniknął Click Wheel, a zamiast niego otrzymaliśmy ekran dotykowy. Całe urządzenie na kształt kwardaru i jest o 46 proc. mniejsze i 42 proc. lżejsze niż wcześniejsza generacja. Na rynku pojawią się modele w 7 kolorach. Według producenta, nano wytrzyma do 24 godzin słuchania muzyki. Ceny w USA od 149 dol. za model o pojemności 8GB.

iTunes 10 oraz Ping

Oprócz najnowszej wersji iTunes, Jobs pochwalił się serwisem społecznościowym o nazwie Ping, który niczym Twitter pozwala na śledzenie innych użytkowników i wymienianie informacji na temat słuchanej przez nas muzyki. Dostęp do tego serwisu muzycznego Web 2.0 mają wszyscy użytkownicy iTunes.

I jeszcze jedno...

Powróciło także Apple TV, czyli jedna z nieudanych premier z Cupertino. Tym razem to kosztujące 99 dolarów urządzenia ma umożliwić streamowanie na żywo filmów, muzyki oraz treści umieszczanych w takich serwisach jak YouTube, Netflix etc. Nie wiadomo, czy Apple TV pojawi się w Polsce. W Polsce na pewno pojawią się nowe iPody (ceny jeszcze nie znamy) i zapewne znajdą wielu fanów.

Aktualizacja: Apple ujawniło oficjalne ceny swoich najnowszych urządzeń w Polsce. iPoda Shuffle o pojemności 2GB kosztował będzie 229 złotych. iPody Nano sprzedawane będą za 699 złotych (wersja 8GB) oraz 849 złotych (16GB). iPody Touch w wersjach 8, 32 i 64 GB kosztować będą kolejno: 999, 1349 oraz 1799 złotych.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama