Nowe LG Smart TV z dostępem do chmury LG Cloud

Wraz z wprowadzeniem telewizorów Smart TV nowej generacji, firma LG Electronics udostępniła swoim użytkownikom darmową usługę LG Cloud z dostępem do chmury w ponad 40 krajach, w tym również w Polsce.

LG Cloud to innowacyjna usługa, która nie tylko pozwala na bezpośrednie przesyłanie treści do telewizorów Smart TV, ale także umożliwia wygodne zapisywanie i przechowywanie plików multimedialnych w chmurze, które są automatycznie synchronizowane między komputerami, smartfonami i telewizorami LG z każdego miejsca na świecie z dostępem do internetu.

- Dzięki usłudze LG Cloud można uniknąć czasochłonnego pobierania lub ręcznego przesyłania treści między urządzeniami. Dziś konsumenci nie są już przywiązani do jednego rodzaju ekranu. Do oglądania zarówno filmów, jak i zdjęć bez problemów używają telewizora, komputera, czy smartfona, a naszym zadaniem jest zapewnienie im dostępu do ulubionych multimediów w każdym miejscu i o każdej porze. LG jest jedną z niewielu firm, które zapewniają integrację tak różnorodnych produktów wyposażonych w wyświetlacze - powiedział Richard Choi, wiceprezes działu Smart Business Center firmy LG Electronics.

Po zainstalowaniu aplikacji, można za darmo rozpocząć strumieniowe przesyłanie nawet 5 GB treści do telewizora Smart TV bez konieczności uprzedniego wczytywania plików do pamięci masowej urządzenia. Chmura od LG pozwala na zwolnienie gigabajtów pamięci w przeciążonych smartfonach i komputerach. W niedalekiej przyszłości, także inteligentne urządzenia AGD będą mogły łączyć się z LG Cloud w celu udostępniania treści, co zapewni pełną integrację sprzętu oraz wygodę użytkowania.

Usługa LG Cloud umożliwia też przekodowywanie treści multimedialnych i strumieniowe przesyłanie ich do urządzeń przenośnych współpracujących z funkcją N-Screen. Usługa pozwala nawet na wznawianie odtwarzania multimediów, które rozpoczęto na innym urządzeniu. Na przykład, jeżeli wstrzymane zostanie odtwarzanie filmu lub utworu na smartfonie, to będzie można je wznowić od tego samego miejsca na telewizorze LG. Dodatkowo aplikacja umożliwia oglądanie pokazu zdjęć z równoległym odtwarzaniem muzyki z chmury.

Użytkownicy usługi mogą przechowywać multimedia na indywidualnym koncie w LG Cloud, a dzięki automatycznej funkcji jednokrotnego logowania, rozpoznającej identyfikatory telewizora oraz konta, logowanie na LG  Smart TV jest wyjątkowo szybkie i łatwe.

Usługa dostępna jest za darmo w sklepie Google Play w katalogu LG Smart World.

Reklama
INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Smart TV | Chmura
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy