Nowości Sony - IFA 2010

Telewizory, konsole i komputery 3D - taka jest wizja Sony na najbliższe miesiące. Ale to nie wszystkie nowości tego giganta elektroniki.

Howard Stringer, prezes Sony, po raz kolejny zapewnił, że jego firma będzie liderem w świecie technologii 3D. Podczas konferencji Sony na targach elektroniki konsumenckiej IFA w Berlinie, największej tego typu imprezy na świecie, Sony jako pierwszy z potentatów branży zaprezentowało swoje nowości. Przedstawmy je pokrótce.

Era 3D

Sony jako pierwsza firma postawiła na 3D. Taka strategia powoli przynosi owoce. Oprócz oferty telewizorów 3D oraz odtwarzaczy 3D, wszyscy posiadacze PlayStation 3 mogą już grać w trójwymiarowe gry. A to dopiero początek, ponieważ w październiku wszystkie konsole PS3 (obecnie 31 mln egzemplarzy) otrzymają aktualizację oprogramowania umożliwiającą oglądanie filmów w 3D.

3D oczywiście trafi także do kin, Sony Pictures będzie aktywnie wspierać kinematografię 3D. M.in. nowy "Spider-Man" będzie nakręcony w 3D. Trzy wymiary trafią także do komputerów. Na wiosnę 2011 pojawi się pierwszy notebook Vaio 3D.

Reklama

Wideo i muzyka "w chmurze"

W listopadzie 2009 r. Sony Corporation (Sony) poinformowało o stworzeniu sieciowej platformy usługowej nazwanej Sony Online Services (SOLS), a obecnie noszącej nazwę Qriocity. Za pośrednictwem platformy Qriocity Sony będzie dostarczać różnorodne treści i usługi cyfrowe "powered by Qriocity": filmy, muzykę, gry, a w przyszłości również e-książki.

Podczas targów IFA 2010 w Berlinie Sony ogłosiło, że jesienią płatny serwis z filmami "Video On Demand powered by Qriocity" stanie się dostępny dla użytkowników sprzętu Sony z pięciu krajów europejskich: Francji, Niemiec, Włoch, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Dzięki temu będą oni mogli wybierać filmy spośród setek hitów z tak znanych wytwórni, jak 20th Century Fox, Lionsgate, Metro-Goldwyn-Mayer Studios Inc. (MGM), NBC Universal International Television Distribution, Paramount Pictures, Sony Pictures Home Entertainment, The Walt Disney Company czy Warner Bros. Digital Distribution, a także popularnych produkcji lokalnych. Wiele filmów dostępnych jest w wersji o wysokiej rozdzielczości (HD) i o standardowej rozdzielczości (SD). Ich wypożyczenie sprowadza się do naciśnięcia przycisku na współpracującym z siecią telewizorze Sony BRAVIA, odtwarzaczu Blu-ray Disc lub zestawie kina domowego z odtwarzaczem Blu-ray z gamy na rok 2010. Serwis "Video On Demand powered by Qriocity" działa w USA od kwietnia 2010 r.

Sony poinformowało również o planach stworzenia serwisu muzycznego opartego na koncepcji "chmury": "Music Unlimited powered by Qriocity". Serwis ten, który ma rozpocząć działalność przed końcem tego roku, zapewni miłośnikom muzyki dostęp do milionów utworów przechowywanych i synchronizowanych z wykorzystaniem koncepcji przetwarzania w chmurze. Dostęp do serwisu "Music Unlimited powered by Qriocity" będą początkowo mieli posiadacze współpracujących z siecią telewizorów Sony BRAVIA, odtwarzaczy Blu-ray Disc i zestawów kina domowego z odtwarzaczem Blu-ray z gamy na rok 2010 jak również posiadacze komputerowych systemów rozrywkowych PlayStation3, komputerów VAIO oraz innych komputerów osobistych. Będzie on stopniowo rozszerzany na inne urządzenia przenośne Sony.

Systemy multimedialne AV z nawigacją TomTom.

Sony siły z firmą TomTom. Nową gamę samochodowych systemów nawigacyjnych AV Sony tworzą modele XNV-L77BT, 770BT, L66BT i 660BT, które doskonale sprawdzają się w roli urządzeń "inforozrywkowych" w czasie długich podróży i w trakcie codziennych dojazdów do pracy.

Każdy system zawiera radioodtwarzacz AV Sony i moduł nawigacyjny TomTom wraz z najnowocześniejszymi funkcjami do nawigacji. Modele XNV-L77BT (z panoramicznym ekranem 7") i XNV-L66BT (z panoramicznym ekranem 6,1") umożliwiają pełne wykorzystanie usług TomTom Live: HD Traffic, wyszukiwania lokalnego z Google czy ostrzeżeń dotyczących bezpieczeństwa. Usługa HD Traffic zapewnia informacje o ruchu drogowym. Pojawiają się one na radioodtwarzaczu samochodowym i są aktualizowane co trzy minuty.

Aparat fotograficzny HD Bloggie

Aparat Full HD 1920 x 1080 umożliwiający nagrywanie w trybie 360 Video i wykonywanie fotografii o rozdzielczości 12,8 megapiksela z dotykowym ekranem. Podobnie jak wcześniejsze modele, umożliwia on kręcenie materiałów wideo w 360 stopniach. Aby uwiecznić na filmie lub na zdjęciu wszystko dookoła siebie, wystarczy po prostu nałożyć dostarczany w komplecie adapter obiektywu.

Mimo małych wymiarów aparat Bloggie jest wyposażony w 8 GB wewnętrznej pamięci na niemal 4 godziny filmu HD (w trybie 1280 x 720).

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy