Odliczanie do CES 2009

Czy kryzys sprawi, że tegoroczne targi CES w Las Vegas stracą na blasku? Pomimo ciężkich czasów wszystko wskazuje na to, że możemy spodziewać się kilku niespodzianek.

Jeszcze w połowie grudnia tego roku bez najmniejszych problemów można było zarezerwować pokój w hotelu podczas CES 2009. W poprzednich latach było to nie do pomyślenia. Także przestrzeń wystawowa w tym roku będzie mniejsza niż w poprzednich latach. Jednak rozmachu i tak nie zabraknie.

SPRAWDŹ RELACJĘ Z CES 2009 przygotowaną przez PC Format

Życie w 3D

Prawdopodobnie w tym roku nikt nie pobije rekordu wielkości telewizorów, ale z pewnością zobaczymy duże modele, w tym telewizory OLED przekraczające średnią 32 cali. Jak mówi się za kulisami, obok telewizorów OLED nie powinno zabraknąć także odbiorników 3D. Prototypowe modele trójwymiarowych telewizorów widzieliśmy już nie raz, ale technologia 3D wreszcie może wejść do głównego nurtu.

Reklama

Komputer na dotyk

Oprócz telewizorów nie zabraknie także komputerów. Netbooki, mali bracia notebooków, radzą sobie doskonale w czasach kryzysu. Informacje na nowozelandzkiej stronie Sony wskazują, że twórcy marki Walkman planują pokazać w Vegas swojego netbooka (albo jego odpowiednik - na razie możemy jedynie spekulować). Na CES pojawi się także firma Microsoft - targi otworzy przemówienie Steve'a Ballmera, szefa korporacji z Redmond. W tym roku nie zobaczymy Billa Gatesa. Oprócz Windows 7 tematem na topie będzie dotykowa nawigacja w komputerach.

Telefon godny Vegas

Komórki nigdy nie były tematem numer jeden na imprezie w Las Vegas, jednak na miesiąc przed imprezą 3GSM w Barcelonie poświęconą wyłącznie telefonom, możemy spodziewać się kilku zwrotów akcji. Takie firmy jak walczący o amerykański rynek Samsung oraz próbująca bronić się przed upadkiem Motorola już w Las Vegas wyciągną najcięższe działa, debiutując z nowymi smartfonami.

Zielono mi

Ekologia i ochrona środowiska to już nie tylko moda, ale konieczność. Najnowsze modele telewizorów będą zużywać mniej energii, a komputery oraz odtwarzacze przenośne będą składać się z przyjaznych środowisku części. Użycie bardziej ekologicznych substancji powinno także obniżyć koszty produkcji nowych gadżetów.

CES 2009 czas zacząć

To tak naprawdę dopiero wierzchołek góry lodowej - Las Vegas będzie kryło znacznie więcej niespodzianek. Między 8 a 11 stycznia 2009 zobaczymy, co szukuje dla nas rok 2009 w technologiach.

INTERIA.PL przygotuje specjalną relację w targów CES 2009 w Las Vegas

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy