Okulary z wbudowaną nawigacją

Pojawił się ciekawy projekt okularów z GPS. W tym przypadku zastosowania nie znalazła rzeczywistość rozszerzona, ani przezroczyste ekrany. Rozwiązanie wskazujące drogę właścicielowi jest dużo prostsze.

Najmniej wygodne w nawigacji satelitarnej jest to, że trzeba ciągle na nią spoglądać. Wędrowanie ulicami miasta i jednoczesne wpatrywanie się ekran urządzenia z GPS-em nie należy, ani do przyjemnych, ani do bezpiecznych zajęć. Twórcy okularów z nawigacją rozwiązali ten problem.

Za wskazywanie właściwej drogi odpowiadają diody LED migające w rogu oprawek. Okulary zostały wyposażone w magnetyczny wskaźnik kierunku oraz sprzężone z komputerem wyposażonym w GPS, który wysyła informacje o położeniu właściciela, do czujników w oprawkach.

Reklama

Rozwiązanie być może trochę prymitywne, a na tym etapie także topornie wyglądające, ale działa i to jest najważniejsze. Dopóki nie doczekamy się szumnie zapowiadanych soczewek kontaktowych z wbudowanymi wyświetlaczami, takich lub samych okularów, możemy wykorzystać tego typu szkła. A raczej będziemy mogli, jeżeli naukowcy Uniwersytetu Elektrokomunikacji w Tokio zdecydują się wprowadzić je na rynek lub sprzedać patent którejś z większych firm zajmujących się elektroniczną nawigacją.

Nawigacja z GPS - wideo:

Gadżetomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: rzeczywistość rozszerzona

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy