Otwarto kinoteatr 6D w Niecieczy

Na przełomie maja i czerwca oddano do użytku kinoteatr 6D w Niecieczy. Łączy on w sobie salę kinową, przystosowaną do projekcji filmów w technologii 6D, z nowoczesną sceną teatralną oraz powierzchnią biurową.

Licząca niespełna ośmiuset mieszkańców Nieciecza może poszczycić się obiektem, jakiego nie znajdziemy w żadnym zakątku kraju. Niewątpliwie, największą atrakcją nowego obiektu w Niecieczy są efekty towarzyszące projekcjom filmowym. 16 spośród 165 miejsc na sali widowiskowej przystosowanych jest do oglądania filmów w technologii 6D. Oznacza to, że widzowie doświadczą poruszania się foteli, opryskiwania twarzy wodą i podmuchów wiatru. Ponadto, w wybranych momentach filmu spodziewać mogą się tzw. efektu myszki, czyli dotyku na nogach, a także poczują zapachy korespondujące z filmem. Oczywiście wyświetlany na ekranie obraz będzie trójwymiarowy. Jak zapewnia Michał Rożnowiecki, projektant kina, to jedyna taka sala w Polsce, która ma możliwość wyświetlania długometrażowych filmów w technologii 6D.

Reklama

Pozostałe miejsca na sali przystosowane są do projekcji filmów w technologii 3D plus - widzowie, oprócz trójwymiarowego obrazu, odczują wibracje foteli, podmuchy wiatru, dym czy zobaczą błyskawice. Na sali mogą ponadto unosić się bańki mydlane, które potęgują odbiór widzianego na ekranie np. podwodnego świata.

Zaplecze techniczne, z którego korzystać mogą aktorzy występujący na deskach teatru w Niecieczy, należy do jednych z najnowocześniejszych. Na uwagę zasługuje rozbudowany system inspicjenta - z umieszczonych w garderobach ekranów obserwować można, co aktualnie dzieje się na scenie; wykonawcom udostępniony jest także nasłuch. Inspicjent ma ponadto możliwość wywoływania aktorów z garderób poprzez interkom. Dzięki dookólnemu systemowi nagłośnieniowemu dźwięk może dochodzić z dowolnego miejsca na sali. Na samej scenie zamontowane zostały automatyczne mosty do których przymocować można elementy scenografii lub oświetlenie.

Budynek, w którym mieści się kinoteatr, jest bardzo zaawansowany technologicznie - posiada m.in. inteligentne systemy przeciwpożarowe oraz klimatyzację precyzyjną w serwerowni. Sam obiekt jest energooszczędny i proekologiczny. Przy jego budowie zastosowano liczne innowacyjne rozwiązania służące środowisku, takie jak dodatkowe zasilanie z paneli fotowoltaicznych oraz wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła. Producentem większości materiałów budowlanych wykorzystanych do budowy kinoteatru jest firma Bruk-Bet.


INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama