Panasonic kupuje Sanyo?

Czy Panasonic kupi Sanyo i stworzy największy w Japonii koncern elektroniczny sprzedający rocznie sprzęt wartości prawie 70 miliardów funtów? Plotki z Japonii donoszą, że jest to możliwe.

Sanyo sprzedało niedawno swój dział telefonów komórkowych firmie Kyocera, a kilka lat wcześnie wydało akcje warte 2 miliardy funtów w ręce takich firm jak Goldman Sachs, Sumitomo Mitsui Bank i Daiwa Securities. W zeszłym tygodniu mówiło się o planach wykupu tych akcji za 3,9 miliarda funtów (na podstawie aktualnej wartości akcji Sanyo) przez Panasonica. Teraz okazuje się, że wielkie "P" może pójść jeszcze dalej.

Plotki głoszą o chęci wykupu całej firmy. Co ważne nawet jeśli by do tego doszło, to "na zewnątrz" nic by się nie zmieniło. Panasonic nie zrezygnowałby przecież z dobrze ufortyfikowanej na rynku marki, a podobno 100 tys. pracowników Sanyo też nie ma się co martwić o swoje źródło dochodu.

Reklama

Wykup Sanyo pozwoliłby Panasonicowi zająć główną pozycję w sektorze produkcji baterii litowo-jonowych i pozyskać technologię produkcji paneli słonecznych Sanyo.

Autor: John Doe

HDTVmania.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy